і про малі жанрові форми

з Джоанн Харріс

Я очень рада, что рассказ после долгой опалы наконец возвращается. Хороший рассказ — а рассказы бывают очень хорошими — остается с тобой намного дольше романа. Рассказ может потрясти, воспламенить, просветить и тронуть так, как более длинному произведению не суждено. Рассказы часто тревожат, пугают или ведут подрывную деятельность в голове. Они ставят вопросы, в то время как большинство романов пытается лишь дать ответы. Оказывается, из всех прочитанных мною книг я помню ярче всего именно рассказы — живые беспорядочные картины, окна в иные миры, в иных людей.

о!
пригадую, в дитинстві я категорично не любила оповідання. і змусити мене почитати щось коротке могло лише поєднання двох факторів: поблизу не було жодного роману + збірка оповідань мала бути достатньо товстою, аби замінити собою роман за кількістю сторінок…
нелюбов до малих жанрових форм переслідувала мене ще довго. але декілька років тому щось змінилося )

не знаю, що саме, та оповідання останнім часом викликають мало не більше захоплення. чи, в окремих випадках, якраз більше. тому сьогодні я навпаки – шукаю збірки малих форм. і антології, і ще запекліше – авторські збірки шанованих мною письменників. так я відкрила для себе Бредбері (якого в молодості пропустила майже повністю – хіба що щось зі шкільної програми запам’яталося). так наново вчєпятлілась отцем Брауном (і зараз ледь ся стримую, аби не побігти купувати Честертона романи – і так книжки на прочитання в чотири стоси лежать)… так… та багато всякого ) соромно зізнатися, але я оце у Рушді лише Схід-Захід– то читала )

фіг його зна, в чому справа. може, в тому що ми з Льошкою читаємо вголос (тобто, я читаю для нього :Р), а з коротким текстом це виглядає логічніше. а, може, з тим, що оповідання краще та чесніше утримують жанрові позиції. на відміну від тих же романів, які в багатьох сучасних письменників і до притомних повістей не дотягують…
але факт є факт – оповідання wanted! на черзі, мабуть, Вудхауз (треба ж якось компенсувати сум за отцем Брауном)
а що ще можете порадити? )

4 thoughts on “і про малі жанрові форми

 1. Дякую за посилання на Джоан Харріс, страшенно її люблю, а оповідань ще не читала

  В дитинстві теж не любила оповідання, здавалися мені недо-літературою. І так само Бредбері був одним з тих хто змінив мою думку.
  Із інших кого порекомендую – Селінджер, Трумен Капоте, Кортасар, О’Генрі. І ще є така збірка стара – “Американська новела”, там дуже милі історії. Я особливо люблю “Гіпсовий негр” Фланнері О’Коннор і “Діти в день народження” Капоте.
  От, а ще мені здається, що саме американцям малі форми вдаються особливо добре)

  Подобається

  1. на здоров’я ) сама її дуже люблю й заоохочую її читати чоловіка ) здивувалася, що книжку так швидко відсканували, вже думала, доведеться ручками цитату набирати )

   про О’Генрі якраз думала… о! дяки, Селінджер – ось кого треба обов’язково перечитати! і ще, мабуть, пошукати Фіцджеральда… справді, в американців оповіданнячкова традиція дуже й дуже

   Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s