перли законотворчості

так вже вийшло, що час від часу (і не сказати, що дуже рідко) доводиться мені переглядати стрічку Законопроекти->Зареєстровані за поточний тиждень Верховної нашої Ради. і вже не вперше спадає на думку, що перлами, які там трапляються, треба бува й з людьми ділитися. адже багато чого чудового навіть до першого читання не доживає. а законодавця треба знати… з усіх боків треба знати )

наприклад, сьогодні серфінг приніс чимало цікавенького. між іншим – ідею увести віковий ценз для предентетів на виборні посади. але будь-які рацпропозиції тижня потьмяніли на тлі законопроекту номер 8598 із промовистою назвою Про заборону громадянам України придбавати предмети розкоші за кордоном

пояснювальна записка справді доставляє:

Необхідність прийняття цього законопроекту пов’язана з тим, що в той момент, коли Українська держава нездатна забезпечити виплату пенсій та компенсацій громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень, на оплату комунальних послуг бюджетними установами, дотацій дітям-війни, деякі громадяни України дозволяють собі придбання за межами України предметів розкоші, використовуючи для цього кошти, що були вивезені за межи України шляхом уникнення оподаткування податковими органами України.
блаблабла і нижче:
Заборона придбання за межами України предметів розкоші громадянами України не лише дасть Україні можливість отримати мільярди доларів США, які українськими олігархами вивозяться за межи України, а і дозволить не підвищувати пенсійний вік і податковий тиск на дрібних та середніх підприємців.

ату олігархів! – погодилася я з депутатом-првдошукачем і подумки почала шукати попкорн

цілі та завдання законопроекту виглядають дуже-дуже шляхетно:
Забезпечення можливості припинення витрат на придбання предметів розкоші гігантських сум, зароблених в Україні, і, у більшості своїй, виведених через різні офшорні зони та мотивація вкладення цих надприбутків у розвиток виробництва в Україні, збільшення відрахувань до Державного бюджету України та зменшення податкового навантаження на українських громадян та підприємців.

ну хіба багато виборців були б проти такої ідеї?
але! не забуваємо слідкувати за руками…
законопроект передбачає штрафи, конфіскації, заборони посідати посади нехорошим людям, що грабують народ та купують собі дорожезні цацки.
оскільки попередньо у записці згадувалися лондонський маєточок подружжя Пінчуків та портфельна інвестиція (с) Ріната Леонідовича (а ще й страшне слово офшори) – уявлення про предмети розкошів склалися ніби адекватні.
ага. фіг.

предмети розкоші – земельні ділянки, будинки, квартири, дачі, автомобілі, літаки, гвинтокрили, судна, катери, яхти та документи, які підтверджують право на таку власність або частку в ній, а також предмети мистецтва й дорогоцінності, вартість яких перевищує двадцять тисяч гривень, і в тому числі, документи, які підтверджують право на таку власність або частку в ній;

за руками слідкували? і ще разочок:
забезпечення можливості припинення витрат на придбання предметів розкоші гігантських сум
vs
вартість яких перевищує двадцять тисяч гривень

20К гривень. менш як дві тисячи євро. дві с половиною тисячи доларів.

ггга! навіть в такої ніщебродської істоти, як я, стрімко загубилася щелепа. йолкі-моталкі, як декларувати видатки чиновників – то 50К було такою сумою, що за декілька тижнів її тишком-нишком переписали на 150К – інакше депутатам було йой. (хто там на ціни на нормальні плазми (тм) жалівся?)

а тут держава щось круто взялася дивитися та й лізти у чужу кишеню

хто ж це такий розумний, подумала я, бо так захопилася назвою, що навіть не подивилася, хто той законопроект запропонував.
виявилося, що
Народний депутат України О. В. Ляшко

а. ну тоді – жодних претензії. тут, як би це толєрантно сказати, Олегові Валерійовичу, мабуть, до виборів так рейтинг назбирати хочеться, що він вже не знає, в який степ майнуть. ну, краще законопроект, аніж ще серія бігмордів.

хоча, якщо подумати, то хід думок трохи лякає…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s