і про законодавчі ініціативи

Мова, земля, наклеп, геї… Скидається на те, що найцікавішим подаруночком від сього парламенту наостанок (ну, як не рахувати специфічні фінансові оборудки) ще може виявитися закон про референдум.
Раз.
Ст. 15, пп. 3,4:

3. Шляхом всеукраїнського референдуму за народною ініціативою Український народ, як носій суверенітету і єдине джерело влади в Україні, здійснюючи своє волевиявлення, може в порядку, який визначений цим Законом, схвалювати нову редакцію Конституції України, вносити зміни до Конституції України, скасовувати, визнати таким, що втрачає чинність чи визнати нечинним закон про внесення змін до Конституції України.

4. Через всеукраїнський референдум за народною ініціативою Український народ, як носій суверенітету і єдине джерело влади в Україні, здійснюючи своє волевиявлення, може в порядку, який визначений Конституцією України та цим Законом, приймати закони України (вносити до них зміни), крім законів, прийняття яких на референдумі не допускається згідно з Конституцією України, скасовувати закони України, визнавати закони України такими, що втратили чинність чи визнавати нечинними закони України або окремі їх положення.

Два.
Ст. 95, пп. 1, 2 і далі за текстом:

1. Результати народного волевиявлення на всеукраїнському референдумі за народною ініціативою є остаточними та не потребують затвердження або схвалення будь-якими органами державної влади і є обов’язковими для виконання громадянами України, органами державної влади України, яких воно стосується та до повноважень яких віднесено.

2. Нова редакція Конституції України набирає чинності з дня оголошення Центральною виборчою комісією результатів всеукраїнського референдуму про схвалення нової редакції на всеукраїнському референдумі.

Ну й всьо. Зрозуміло, що між раз і два є купа цікавинок, починаючи із механізмів формування комісій. Але то вже детальки, які лише додають смаку оцій прямезній демократії по-українськи. Одне цікаво: якщо закони чи навіть версії Конституції зможуть чудово собі писати збори громадян із президентським благословенням, то нащо нам оті 450 чуваків…

Але! Без троль-елементів не обійшлося, адже механізм внесення змін до першого, третього та тринадцятого (останнє – окреме ги!) розділів залишається за парламентом та конституційною більшістю. Отакий прівєт усім, що бажають переписати статтю 10.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s