Мила сьогодні купу перцю на “попекти”, вдихнула глибоко – і загубилася.
Звичайнісінький місцевий білий перець – моя маленька машинка часу. Прямим наводженням: у сільське літо десь так 20-річної витримки. Спрацьовує бездоганно.
***
Насправді сакральність: прийшло літо – будемо пекти перець – вже суттєво покоцана реальністю. Ми вже другу зиму чудово зимуємо на турецькій капії. Вона ж бо, щиро кажучи, й універсальніша, і банально смачніша. Але декілька разів на сезон зробити _це_ треба: взяти та й попекти “звичайний” перець. А натюрель – нечищеним, без солі, без олії. Якщо потім зварити ще томатну підливу – буде точно як на селі їли. Але я – мала манкуртка – і тут нехтую канони )
***
А загалом в дитинстві чужа перцева _незацікавленість_ мене шокувала. Одне з головних відкриттів дитинства: мамо, мамо, вони (Інші) перець готувати не вміють! Нуашо, більшість наших знайомих його або сирим в салат різали, або закривали на зиму якесь нєчто, яке звали “лєчо”, або (найпросунутіші, як мені тоді здавалося) могли підрізати у борщ. Всьо! Те, що про манджі питати марно, я швидко зрозуміла. Але щире нерозуміння у відповідь на моє не менш щире: “Ну а пекти!” – в мою десяти-дванадцятилітню голову вкладалося геть погано. Згодом звикла, аж потім і перець пробився у повсякденне меню “ширнармас”.
***
Залізла на болгарську вікі. Вона преться від того, що звичний для радянських країв перець називають “болгарським” :Р
Я таки скажу, шо ти забула про те, що багато українських родин (моя в т.ч.) ще навчились перець фарширувати, ось.
ПодобаєтьсяПодобається
ааа, mea maxima culpa! так, справді, начиняли перець серед знайомих майже всі і 20-30 років тому. принаймні тут, як було на Камчатці, я не пригадую
ПодобаєтьсяПодобається