Наш стрьомний, проблемний, страшний, але в чомусь – все ж дуже крутий – 2014-й пішов в історію. Разом з читаними в ньому книжками. Попри одні обставини та завдяки іншим з точки зору читання для мене він був найпліднішим за останні багато-багато років.
І коли я ставила собі на ГудРідз челендж – я не думала, що зможу її здолати. Але:
Я це зробила (там насправді 201 пункт – але “ну так вийшло”)
(тут треба зауважити, що “книжка” в моєму розумінні – штука дивна. У переліку кілька окремих крихітних оповідань, кілька п’єс та поем, кілька солідних збірок оповідань чи повістей, порахованих разом, і багато романів – включаючи цеглиняки від 600 до 1000 з гаком сторінок. Тому в середньому “крок вліво” я читерством не вважала :Р)
А взагалі, шо класне в багаточитанні – так це відсутність обмежень. На відміну від деяких знайомих я не маю гострої необхідності фільтрувати потік читаного від соусом “Якщо я читатиму фігню, то не встигну прочитати щось справді класне”. Фігню я також читаю ) Також трапляються й непогані книжки, які просто не подобаються – теж не трагедія. Але, дивлячись на статистику, – все не так вже й драматично.
Ну й мої традиційні діаграмки – під катом.
Читацька географія цього року виглядає… нерепрезентативно. Головна причина проста, “як труси за рубль-двадцять” (с) не мій): серед читаного було багацько фантастики та фентезі, тому звичайна дуель Штати-ЮК вийшла нуднуватою.
З гендерним поділом серед авторів – навпаки. Цього року книжки, написані жінками, одержали переконливу статистичну перемогу.
А от із пунктом “Треба читати більше нових авторів!” якось не дуже склалося. Ну, я хоча б спробувала )
Уфф! Якось так. Подробиці: мої рідінг-бінго та переліки найцікавіших книжок – сподіваюся, викладу найближчими днями. А поки що – як завжди: якщо є питання – питайте )
Багато читати – це круто. Головне, при цьому, щоб залишалося коли думати.
Знайомі з фільтруванням – це я, мабуть? 🙂
ПодобаєтьсяПодобається
на все свій час )
і, ні, траплялися практики, цікавіші за твої )
ПодобаєтьсяПодобається