Мій читацький 2014-й: YA Reading Bingo

Коли бралася за Reading Bingo-2014 у фем-режимі, я ще, жартуючи, писала: а ще можна замахнутися на підліткову версію – укладачі дюже класно штампи простьобували.

І якось так воно вийшло, що протягом року янг-адалт читався досить активно, і вже у грудні з’ясувалося, що дві лінії в мене буде. Шо характерно: попри всі жанрові особливості та обмеження, в цій табличці є кілька справді класних книжок.

Reading-Bingo-YA

Отже – зліва направо, згори донизу:

Книжка із головною героїнею – майже всі вони, але нехай буде “Меч королевы”. Це друга (та з точки зору часу написання – все ж перша) частина дамарського циклу Робін МакКінлі. Цікавий випадок не-зовсім-середньовічного фентезі – рідна цивілізація головної героїні базується на англійському вікторіанстві.

Хай-скул-бук – знову ж таки – багато різного, та в першу чергу – “Подмена” Бренни Йованофф. Урбан-фентезі з кельтським присмаком про хлопця-підмінка. Загалом так собі – надто вже підліткове, але дві речі зроблено круто: атмосфера депресивного американського містечка, в якому загинається місцева промисловість, та змалювання алергії на залізо, якою любителі сеттінгу часто нехтують.

“Кольорова” книжка – “Белая кошка” Голлі Блек. Також чесне підліткове з моралькою, але магічна система цікава, а ще є… ммм… свої культурні особливості )

Перша книжка з серії – “КиберЗолушка” Марісси Майер. Дивна книжка – дуже анімешна й за сеттінгом, й сюжетно. Але симпатична.

Книжка з майбутнього – “Разрушитель кораблей” Паоло Бачігалупі. Чули про “Wind-Up Girl”? Свій той самий – але дія відбувається на території колишніх Штатів, а в фокусі – тамтешні “морські” технології. Трохи надто ліве (в політичному сенсі), як на мій смак, але справді стильне.

Книжка із розривом (стосунків) – “Баллада о Сандре Эс”. Суворий скандинавський янг-адалт – суцільна соціалка. Підліткова вагітність, нелегальні мігранти, догляд за старенькими – вот это вот все.

Книжка без трикутників – “Через Вселенную”. Справді без трикутників. А ще зразок модного напрямку – “YA виходить в космос”. Як фантастика трохи (а, може, й не трохи) хммм, а от як антиутопія – місцями цікаво.

Кінокнижка – вже зізнавалася: я прочитала “Голодні ігри” (лише першу книжку поки що) і була у захваті. Трапляється і таке )

“Минула” книжка – і знову в пригоді стає “Темное торжество” Робін ЛаФіверс з його середньовічною Бретанню.

Магічна книжка – серед інших – “Железный король” Джулі Кагави – яскравий приклад того, що не все (урбан)фентезі із кельтськими мотивами однаково корисне варто читати.

Вільний квадратик – “Белая как молоко, красная как кровь” – невеличка повість про італійських підлітків.

Літня книжка – славнозвісні “Левантійські канікули” Антона Санченка.

Драконяча книжка – знов МакКінлі, знов Дамар. “Корона героев” написана на початку вісімдесятих, та історія про дівчину-драконобойцю й зараз звучить дуже актуально.

Книжка, що змушує плакати – про “Омріяний край” цього року почув багато хто, адже це повість про повернення кримських татар на Батьківщину.

Класика жанру – нехай буде “Енн з Ейвонлі” – книжка, після якої я вирішила зробити перерву в читанні циклу.

Неймовірна бойова сцена – дівчина, що літає без крил, проти янгола – цілком переконливо. Але в цілому модна “Дочь дыма и костей” нє вчєпятліла.

Я майже про всі книжки чую онлайн – проте хай буде “Кав’ярня на розі” – підтримаємо ще раз національного янг-адалт-виробника )

Книжка із дією в іншому світі – “Книга шипов и огня” – досить-таки стандартна підліткова фентезятина, але в ній є свій шарм та революційна романтика.

2 thoughts on “Мій читацький 2014-й: YA Reading Bingo

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s