Форум наближається. Продовження бенкету

Минув рівно місяць, і “підфорумних” бажань назбиралося знову. Час їх вже зафіксувати, бо дещо з попереднього списку вже прямує до мене (на жаль, потрапити на Форум особисто в цьому році ніяк, тому пробую змоделювати його віртуально).

І хотілося б вірити, що цікавих книжок ще на один пост буде, але наразі маємо таке:

Про класичну класику казати “гаряча новинка” ніби й не годиться, але я справді чекала на це видання.

Нечасте зачудування: “Вау, мені подобається обкладинка!” – пояснюється просто: вона нетутешня. До того ж – парна до Go Set a Watchman. NB: а другу книжку “Країна мрій” обіцяє видати під кінець року. Я, до речі, вже починаю занотовувати оці “під кінець року/на початку 2016-го”, бо їх таких багато.

Далі.

Ще одне давнє аж-не-можу-як-хочу: “Книги ХХІ” взяли в роботу супернову німецькомовної літератури – “Мабуть Естер” Каті Петровської. Премія Бахман, колишня співвітчизниця, Голокост на українських теренах – як повз таке пройдеш (уже маю книжку – пост про неї).

І до цієї ж теми – “Дівчинка у зеленому светрі”. Щодо цієї мемуарної книжки я маю деякі сумніви (черговий камінаут – я майже не читаю мемуари, мені, бо ніяковію), але ж Львів…

Анотація трохи лякає (обкладинка – також).

«Дівчинка у зеленому светрі» — всесвітньо відомі мемуари Кристини Хігер, яка пережила Голокост і вціліла у Львові 1943-го року тільки завдяки тому, що її родина з невеликим гуртом інших євреїв змогла сховатися в каналізації. Чотирнадцять місяців під землею їм допомагав, ризикуючи власним життям, поляк-католик Леопольд Соха, колишній злодій, що таким чином немов спокутував свої минулі гріхи. Не позбавлена упередженості й багатьох неточностей, адже на момент окупації маленькій Кристині було заледве сім років, це книжка про жагу до життя, дружбу й порятунок.

Також очікувана книжка – збірка поезій Хуани Інес де ла Крус, про яку я захоплено розповідала кілька місяців тому.

Що в нас ще у списку? О, одна з найулюбленіших книжок мого дитинства. Усіма руками схвалюю намір видавати Едіт Несбіт. Хоча називання IT “ельфом” неабияк розширило мені свідомість. Може, ще б хтось на “Позичайків” Мері Нортон замахнувсь? А продавати б Міядзакі допоміг…

А, ну й last but not least – уже чесна гаряча новинка міжнародного формату. КСД анонсував The Girl on the Train – шалено популярний (дебютний роман, що вийшов на початку року, вже має майже 300 тисяч оцінок на ГудРідз – майнготт!) британський трилер про дівчину, що спостерігає за чужим – начебто ідеальним – життям (уже маю книжкупост про неї).

Хох, пішла вишикувати пріоритети. Але не можу промовчати: цього року під Форум виходить дофігіща потенційно цікавих мені книжок. Але таких, що б їх написали жінки, – небагато. Особливо серед перекладів. Коли йдеться про бестселерні (ну, в українському уявленні) сподівання – письменники-чоловіки можуть почуватися впевнено. А шкода – у мене довгий список намріяного…

4 thoughts on “Форум наближається. Продовження бенкету

  1. У “Пересмішника” значить таки не українська обкладинка? Жаль, я думав, наші почали робити справді гарні штуки… А ще красива обкладинка у цієї “Естер”. Теж не наша?

    Подобається

  2. “Майже Естер” також дуже чекаю, уривок, що публікували в Insiderі вразив. А ще несподіванкою для мене став вихід українського перекладу “Все те незриме світло” Ентоні Дорра, так що теж чекаю

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s