Бойові дівчатка Hidden-objects. Сестринство Червоних Капелюшків

У п’ятницю 13-го годилося б розповісти щось тематичне, але філіпінський кайдан про примарну дівчину, що вбиває маніяків, які полюють на дітей, в мене лише на третину прочитаний. То нехай буде дещо легше та яскравіше – розповідь про наймилішу мені серію з улюбленого жанру ігор-відпочивалочок.

Майже камінаут – я граюсь у Hidden-objects. Вони ж – хайд-енд-сик. Вони ж – “Ті дурні лінійні квести”. Ну, люблю я такого роду казуалки, особливо якщо в них притомний сюжет. Таке трапляється не так вже й рідко (а один з найкращих жутиків, що я бачила, був якраз такою грою), головне – звертати увагу на серію та команду, яка робила конкретну забавку.

Одна з моїх фавориток – лінійка Dark Parables. Це ретелінги-переКазки, що надихалися Fables. На сьогодні вийшло вже, здається, дев’ять ігор. Частина шикарна, деякі – прохідні, останню до кінця не пройшла, і це робить мені сум. Але подивимося, наступна має переорати Голділокс, а там є з чим попрацювати.

Що мені подобається в цій серії:

  • симпатичні сюжети.
  • більш-менш логічний ретелінг.
  • красива картинка.
  • and last but not least – певною мірою дружній до жінок світ.

Нє, якщо по-чесному, то принцип “Діва в біді” в іграх такого штибу та сетингу – живіший від дідуся Леніна. Але разом з тим, в сюжетах багато дієвих жінок – і хороших “принцес”, і злих “королев”. Певні сюжети побудовані навколо жіночих стосунків (у DP-редакції Рапунцель – це про двох сестер). Інші – яскраво демонструють соціально-психологічний розріз отого самого Damsel-in-Distress. Наприклад, у п’ятій частині йдеться про ризики попелюшкової долі, а у другій – Принц-жаба поступово перетворюється на аналог Синьої Бороди. Ніби не зі зла спочатку, але видно, що чувак-маніяк, і це засуджується. Що ще… А! кілька наскрізних ліній. Одна стосується жіночих божественних культів (йєєєє!). Інша – сабжу.

Четверта гра в серії зветься “Сестринство Червоних Капелюшків”. У реаліях тамтешнього казкового світу – це дівочий орден, що рятує скривджених та мститься за них. Офіційна передісторія (у вільному переказі) звучить отак:

Одного дня, патрулюючи ліс, Червоний Капелюшок (Ізабелла, дівчинка врятована Мисливцем) урятувала юну дівчину від зграї лютих вовків. У дівчинки не було родини, тому Червоний Капелюшок удочерила її та взяла в науку, щоби та стала такою ж Мисливицею, як названа матір. Так зародилася традиція: Червоний Капелюшок знаходила дівчат-сиріток та тренувала їх у сховку поміж хащів. Одягаючи червоні каптури на честь своєї Вчительки, дівчата патрюлювали ліс, долаючи зло, якщо в тому з’являлась потреба. Згодом вони сталі знані як Орден сестер-Червоних Капелюшків. Протягом століть Орден квітнув та вдосконалювався: досвічені дівчата вчили молодших сражатися, а обрані більшістю старші сестри керували Орденом.

Ну хіба не прєлєсть? Чудові Червоні Капелюшки не лише отримали свою власну гру, але також вони стали примітною частиною внутрішньосерійної міфології і завжди з’являються там, де (найчастіше дівчата) потребують допомоги.

Трохи скринів з Dark-parables.wikia.com.

Якось так. Попри чималу кількість романтичних стереотипів (і місцями вони відверто пхе!), це доволі симпатична іграшкова серія, яка може інфікувати юні голови деякими непоганими ідеями.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s