​Barbie Inspiring Women: Роза Паркс

Якось зненацька підкрався ювілейний для цього блогу березень, а заразом – і Місяць жіночої історії. Відзначати його можна по-всякому, але почну трохи неортодоксально. Пару місяців тому привітала себе із закінченням великого проєкту купівлею чергової барбі в колекцію, а розпакувала її тільки оце зараз – чекала вільніших від роботи сонячних днів і от дочекалася нарешті.

Ідеться про черговий випуск з лінійки Inspiring Women – всього лише третій для мене (ще у мене є барбі-Фріда Кало та барбі-Кетрін Джонсон).

DSCN0046

Минулого року з “історичних” ляльок для цієї лінійки вийшло лише дві (раптом що – на цей рік анонсували уже чотири+одна сучасна): барбі-версії астронавтки Саллі Райд та громадської активістки Рози Паркс. І поки за першою я ще полюю, з другою виявилося простіше. І це той випадок, коли лялька значно перевищила всі очікування.

DSCN0060

Загалом ця лінійка “Жінки, що надихають” адресована радше колекціонерам початківцям: цікава концепція, потенційні рольові моделі, недорогі ляльки, масові тиражі. Оця масовість та порівняна недороговизна (2019 року ціна від виробника була 31 долар, але Розу можна було вполювати й дешевше) позначаються і на технічному боці справи (наприклад, ляльки з цієї серії “напівшарнірні”: руки гнучкі, інше тіло – ніт), і на деталізованості образу. І якщо Фріда та Кетрін були радше “Симпатично, але нічого надзвичайного”, то барбі-Роза здивувала ретельно продуманим образом, дійсно портретною подібністю до прототипа та увагою до дрібних деталей.

Роза Паркс – це та сама “жінка, яка відмовилася поступатися місцем білому чоловіку” і перетворилася на символ руху ненасильницького спротиву сегрегації. Розгляд її справи у Верховному Суді призвів до скасування сегрегаційних практик в громадському транспорті, а сама Роза стала іконою – ошатно вдягнена темношкіра леді, арешт якої міг здатися апофеозом абсурду.

Створюючи образ, дизайнерка Келлі Ліндберг, схоже надихала оцією відомою фотографією – перша поїздка в транспорті після вердикту Верховного Суду.

86033hd7rcu3e3b8

Власне, різниця тільки в деталях: капелюшок-таблетка трохи інакше прикрашений, сукня має інший принт – а все інше збігається.

DSCN0089

От якраз увага до цих деталей і порадувала. Пальто можна зняти (так, на колекційний ляльках часом зашивають аутфіти). Є рукавички, якими часто нехтують навіть в історичних образах…

DSCN0071

А отакі черевички та клатчик:

DSCN0072

Молд – Алек. Здається, це його дебют в колекційній лінійці.

DSCN0081

Та й загалом лялька вийшла дуже симпатична. Мабуть, буду прицільно цю серію збирати. Тим більше, на цей рік анонси дуже заманливі.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s