Про мене (оновлено в квітні 2021)

Журналістка, феміністка, запійна читачка, кіноманіячка.
Українка, болгарка, англоманка. Рукодільниця, посткросерка, колекціонерка барбєй.
Підвіконна садівниця і екс-вихователька морської свині.
Зануда, буквоїдка та контрол-фрік.

UPD-2021: З 2019-го перекладаю книжки з англійської. Головні предмети гострого драгоманського інтересу – фентезі (особливо з кельтським чи орієнтальним колоритом) – зокрема грімдарк, “м’яка” наукова фантастика, магічний реалізм, містика, неовікторіанські романи різних жанрів. Багато працюю з підлітковими й трохи – з дитячими текстами, також перекладаю навколокультурологічний нонфікшен. Мрію поекспериментувати з мальописними форматами, але наразі не випадало. Посилання на вже опубліковані переклади зібрані на оцій сторінці. А про work in progress часом можна дізнатися за хештеґом #БудніІСвятаПерекладачки на телеграм-каналі блогу.

Цей блог важко назвати повноцінно тематичним, але більшість матеріалів тут – тією чи іншою мірою – присвячені відображенню _жіночого питання_ в маскульті. Подеколи – іграм (зокрема настільним), іграшкам, листівкам-поштівкам, коміксам/графічним романам та всякому такому іншому. Частіше – серіалам та художнім фільмам. Але в першу чергу – книжкам.

Я розповідаю (і це є розповіді, а не рецензії) про книжки, написані жінками та про жінок. Або (інколи) – не жінками. Або (зрідка) не про жінок. Чи навіть такі, в яких жінок взагалі немає – і це, як на мене, виглядає дивно. Головне, щоб присутність (чи кричуща відсутність) жіночої теми зачепили увагу – повз таке мені важко пройти.

Паралельно я тягну невеличкий статистичний проект, який стосується оцінки читаного з точки зору тесту Бехдель, а ще розповідаю про власні “загальночитацькі” практики чи якісь цікаві вибрики книжкового ринку.

Також тут можуть з’являтися матеріали із жіночої історії і короткі й нечасті подорожні (фото)звіти. Може, ще трішки дитячих спогадів, міркувань _за політику_, відгуків про кулінарні експерименти та картинок, що стосуються вже згаданих хобі.

Якщо вам трапляться фантастичні оповідання, підписані “Оксана Волчанова”, – то це також я. UPD-2019: збірку “Кишеньковий мандруарій” з моїм оповіданням “Абрикосове море” можна знайти за посиланням.

Також пишу статті-огляди про навколокнижкове для кількох порталів та журналів.

Блог має Фейсбук-представництво. Окрім посилань на тутешні пости там містяться книжко-фото, цікаві цитати, корисні посилання та всілякі милі моєму серцю дрібнички, про які окремо не напишеш, а губити шкода.

А також є Телеграм-канал: там не тільки посилання блог-пости, але ще й репости коротких відгуків з ГудРідз й інших платформ та мікророзповіді про свіжопрочитане/переглянуте – свого роду читацький щоденник.

Інфо для видавців: я охоче співпрацюю з видавництвами за формулою “Книжка в обмін на чесний відгук”, якщо книжки тематикою та проблематикою збігаються з блоговими і мені цікаво з ними познайомитися. Основним робочим каналом зв’язку є особисті повідомлення через ФБ-сторінку. Але бувають різні варіанти.

Follow my blog with Bloglovin

Ліцензія Creative Commons
Цей блог ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із зазначенням авторства – Некомерційна – Без похідних творів 4.0 Міжнародна.

4 thoughts on “Про мене (оновлено в квітні 2021)

    1. дякую! не те, щоб я спеціально вишукувала маловідомі книжки, але вони часто трапляються, а про хороше треба розповідати )

      Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s