і про творчі долі

Оце вкотре згадала про дилогію Маленькі жінкиГарні дружини (чи як там їх переклали) – і вкотре розізлилася.
Зрештою, може, проблема в тому, що я читала ці книжки запізно – аж у позаминулому році. Була б малою, милою та романтичною – головний, як для мене, сюжетний стрибок минувся б легше. А так – я й досі не можу зрозуміти, якого це Олкотт робить із персонажами! Усю першу й значну частину другої книжки змальовувати яскравих та талановитих дівчат із мріями та амбіціями, а ж раптом – ша, дівки! Художниця? Письменниця? Таланти? Ніфіга. Як не геній – то й сиди й не виблискуй, а для жінкі все одне головне, що треба – заміж і дітидітидітидіти – і вона в будь-якому разі буде щасливою.

Нечесно! – обурювалася я. Сама Олкотт була цілком успішною письменницею, та й у якихось особливо патріархальних поглядах її запідозрити важко – он Вікі каже, що вона була першою жінкою, що реєструвалася для участі в виборах у своєму місті… Ну й навіщо так? На поталу публіці чи компенсація власного незаміжнього життя?.. Ех, Джо, Джо…

Ну й з Емі – майже так само. Якби дуже хотілося, то вона б цілком могла стати художницею. Особливо, якщо мала б підтримку родини. І мала б.

38.55 КБ

Оце – “Читачка” Мері Кассат. Жінки, яка стала професійною художницею попри спротив родини та нерозуміння оточуючих. Вона ще старша від умовної книжкової Емі, але подолала обставини (ненайгірші, щиро кажучи, – вона з дуже небідної родини, і Європами поїздила ще в дитинстві) і прожила довге життя – творче в тому числі. А розуміли її за життя не всі – особливо в Америці. По-перше, імпресіоністка. По-друге – жінка, що малювала переважно жінок та дітей. Чи це все ж таки по-перше? )

42.03 КБ

157.30 КБ

86.02 КБ

75.63 КБ

У Мері є й автопортрети, але мене чомусь зачарувала ця робота одного із її близьких друзів.

43.16 КБ

Так, це Дега )

2 thoughts on “і про творчі долі

 1. погоджуюся, в другій частині вони значно нудніші, порівняно з феєричною активністю, яку провадили в першій.

  А хвора Бесс, яка згадує їхні дитячі забави, видається ностальгуючою ескапісткою(

  У “Ані” дуже схожа тенденція – наступна книжка після “Аня в університеті” називається “Омріяний будиночок Ані” і там власне про це – головне бути хорошою дружиною. Але є ще наступні (і наступні, і наступні) частини, там вона здається стає директоркою школи, так що може не все так погано

  Подобається

  1. про Аню я в будь-якому разі читатиму ) вона прикольна, та й так би мовити сеттінг там цікавий. а ось до експериментів із подальшими творами Олкотт я поки що точно не готова )

   Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s