Bella Australia

Я тут потроху копирсаюся у нетрях австралійського телепрому. І шалено лаю себе слоупоком, бо про один з найцікавіших (для мене) серіалів останніх років чула вже давно – він не дуже свіжий, хоча третій сезон роблять от просто зараз – а подивитися очі не доходили.

Це досить широко відомі у нешироких колах Miss Fisher’s Murder Mysteries. Детектив, егеж )

Загальна фабула проста, як ті двері. Наприкінці двадцятих минулого сторіччя у Мельбурн з Європи повертається міс Фрайні Фішер, що нещодавно отримала спадок та приємний довісок honourable до імені. (До речі, може хтось стикавсь: як підтитулок це можна перекладати українською “вельмишановна” чи там є якийсь інший усталений варіант?). Повертається, вляпується в чужі неприємності, що швидко стають її власними, рятує юну покоївку, знайомиться з двома communist cabbies (ТМ), кількома поліцейськими та російським танцюристом. І все завєртє… та волєю судєб головна героїня стає першою в околицям “леді-детективом”.

На сьогодні існує два 13-серійні сезони. В основі лежить величенька серія романів Керрі Гринвуд, розпочата ще у 1989-му. Декілька навіть перекладені російською, але я в неї читала лише першу книжку з іншої, “сучасної”, серії – симпатично, але не вах. Не знаю, які тут першоджерела (серіал радше based – мені здалося, що не всі книжки екранізовано і не всі серії мають літературні оригінали), але серіал – вах чесний-чеснісінький!

Аргументи та трохи картинок – під катом.

Серед серіальних плюсів:

* Дуже цікавий сеттинг – і локації, і часи, і люди. Майже незнайома мені ще одна іммігрантська нація в усій красі: серед персонажів на серію є китайські негоцианти, французькі модистки, латиські (!) революціонери, єврейські ортодокси, німецькі виноградарі – багато всякого цікавого люду. Ну й вищезгадані communist cabbies шикарні (момент, де готовність героїні до роботи під прикряттям перевіряється палкою промовою про the chariot of capitalism, безцінний).

* Дуже симпатичні постійні герої (кожен зі своїм беком) та добре замотивовані персонажі на серію. Оце – головна четвірка:

* Місцями (що трапляються досить часто) профем. контент – причому по-різному про. На тест Бехдель серії не міряла, але якщо котрась і не проходить – це радше виключення, аніж правило. Та й в цілому в серіалі ворушать багацько важливих проблем (від контрацепції до права жінки працювати поза домом); серед персонажів на серію чимало жінок – різного віку, з різних верств, багато хто з них працює (а яка там прикольна серія про колектив жіночого журналу, ммм, ми його якраз 8 березня подивилисчя – ідеально лягло); серед постійних персонажів другого плану є жінка-лікар (а, наскільки я знаю, в Австралії з цим було непросто і по Другій світовій, що ж тут казати про “опісля WWI”). Та й головна героїня до питань емансипації ставиться дуже серйозно, а не лише в режимі “Багато пити/багато трахатися” (але оцього всього – ну буремні ж двадцяті! – в серіалі є, він ефірний, але не дитячий), як може здатися спочатку. А ще окремий прикольний момент: автори дуже багато води ллють на млин “Ніщо так не допоможе жінці, як маленькі сталеві друзі”. У міс Фрайні ще й револьвер є, ви ж не подумайте!

* Симпатичний візуал. А костюми там – вмерти й не жити! За що дизайнерів періодично номінують на професійні премії.

* Міс Фішер володіє будинком моєї мрії (реальна історична будівля в Мельбурні), а ще в неї такий дворецький, що й на тлі Дживса не блякне.

Уффф, здається, якщо мене вчасно не зупинити, то я й не затнуся. Якщо щось зачепило, питайте, я продовжу )

А, ну й трохи про мінуси:

* Важка форма пуаризму: де героїня ступить – там когось хутко вбивають. Щоправда, це свідома фішка, яку під кінець другого сезону почнуть відкритим текстом простьобувати.

* Весела дурка місцями дивно поєднується із трагізмом деяких наскрізних ліній. Але в цілому баланс непоганий (хоча кілька серій виглядають трохи дивно).

* Мені було замало серій ) На щастя, знімають ще, хоча намагалися після другого сезону прикрити лавочку. Щонайменш ще 8 серій у нас буде )))

Якось так.

ЗІ: за зиму ми подивилися жмуток англійських детективів (як загальновідомих – як перший сезон Бродчьорч, так і відверто другого ешелону). Про таке комусь цікаво, розповідати?

11 thoughts on “Bella Australia

  1. Ти таки знайшла про той будинок! Молодець. І взагалі дуже живінько про серіалець написала, картинки хороші підібрала. Маю одне зауваження лише – вбивства там не завжди гарно мотивовані – за два десятки серій пару раз таки було відчуття “не вірю”, але то може бути і брак першоджерела, звісно (яким є зашкалюючий “пуаризм”, гадаю).

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s