П’ятий місяць #bookchallenge_ua

Що ближче до вододілу, тим впевненіше вилюдняється мій челендж. Хоча на початку березня трапилося передбачуване провалля на честь дня народження, почуваюся я вже більш чи менш впевнено. Половина дистанції позаду – є чому радіти.

12751630_1297102933649759_1193580548_n
Сторіночка із Сінтії Озік

Цифри тепер отакі.

Книжки, написані жінками – 77/150

Із них:
українською (паперові видання) – 15 (12)/50
англійською – 12/25
неєвропейських та непівнічноамериканських авторок – 11/25

А конкретніше тут у мене трапилися отакі книжки.

Сесілія АхернГод, когда мы встретились“: черговий й класичний для авторки чик-літ із виховним (він же – терапевтичний) ефектом – про дівчину, схиблену на роботі та швидких темпах, яку життя змусило перепочити (цінний момент – дівчина має сестру із синдромом Дауна, і в книжці чимало подробиць про організацію повсякденного життя останньої).

Юдіт ГерманнАліса“: повість в новелах про жінку, яка вчиться переживати смерті близьких (є окремий пост).

Сара ШілоГномы к нам на помощь не придут“: ізраїльський соціальний реалізм в усій красі (також писала окремо).

Мері Робінетт КовальShades of Milk and Honey“: остен-стайл любовний роман із симпатичним магічним навантаженням (і про це писала).

Нора ДжемісінДержава богов“: епічно-богічне (про богів тобто) фентезі із невеличким, але драматичним апокаліпсисом в кінці – між усім іншим цікаве специфічно організованим суспільством та підкреслено бісексуальним головним героєм.

Сінтія ОзікМетафори і пам’ять. Вибрані есеї“: якраз днями писала про цю цікаву збірку культурно-літературознавчих текстів.

Джин РізWide Sargasso Sea“: класика гри на чужому полі – хрестоматійна вже історія першої дружини містера Рочестера до того, як її замкнули на горищі (ще писатиму докладніше, як нарешті знайду в собі сили відзвітувати про перебіг вікторіанського бінго).

Мюріель БарберіЖизнь эльфов“: рустикальна ідилія про ельфійську навалу – дуже дивний текст, якому відверто шкодить жанрова невизначеність (а ще там із цільовою аудиторією біда).

Нора ДжемісінShades in Shadow: An Inheritance Triptych“: трійця оповідань з того світу, що й попередня книжка – мило, але без вогнику; так, доповнити картинку.

Нада ҐашичВода, павутина“: злий соціальний роман із сатиричними елементом, який навіщось прикидається детективом – і то не дуже вдало (також маю ще сформулювати щось більш переконливе).

Гхм, а мені здавалося, що я активніше читала… Ну добре, спишемо це на тиждень жування “хорватської Агати Крісті”.

2 thoughts on “П’ятий місяць #bookchallenge_ua

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s