Мати-героїня та її звіринець. The Durrells (1-й сезон)

Як ніжний, самовідданий і чуйний Ной, мама сміливо вела свій ковчег із кумедними нащадками крізь бурхливе житейське море, завжди готова до бунту, раз у раз долаючи фінансові мілини, ніколи не певна того, що команда схвалить її дії, і завжди готова нести відповідальність за будь-які неполадки на кораблі. Неймовірно, що мама знаходила сили переносити це плавання, проте вона його переносила і навіть залишалась при здоровому розумі. Як твердить мій брат Ларрі, і не без рації, ми можемо пишатися тим, як ми виховали нашу маму; всім нам вона робить честь, їй вдалося досягти тієї щасливої Нірвани, де ніщо вже не приголомшує і не дивує.

Джеральд Даррелл.

Хвилинка зізнань: зазвичай це стається раніше, але я завжди була трохи пригальмованою істотою. Відколи мені виповнилося 13 – я люблю Джеральда Даррелла. Люблю кумедне хлопчисько, зухвалого парубійка з над-ідеями, поважне світило та зірку бібісішних телеекранів сімдесятих, і навіть підстаркуватого алкоголіка-соціофоба також люблю. Та ця любов не затьмарює розум. І коли думаю про вшанування пам’яті, то мені не лише хочеться відвідати Джерсі (хоча, направду, дуже-дуже хочеться), але й розшукати пам’ятник, під який треба покласти оберемок квітів. Пам’ятник Луїзі Даррелл – героїчній жінці, що виростила той дітинець-звіринець і не придушила жодне зі своїх обдарованих та намаханих нащадків. Не знаю, чи існує він у фізичному вимірі, але в телевізійному вже точно є.

(… тут лишився вереск захоплення, непридатний до артикулювання)

mv5bzwm2mwyzmdktzme4mi00owfmltgzyzitywq0ntu3yznmzgfhxkeyxkfqcgdeqxvyntezmzqznzq-_v1__sx1089_sy534_

Так, мені йдеться про “Дарреллів“, перший сезон яких цієї весни запустив британський ITV. І хоча каноністи бризкають отрутою, мені важко знайти для цієї шестисерійки інші слова окрім: “Це прекрасно!”. Це справді прекрасно, невимовно, неймовірно прекрасно, але все ж спробую стандартну схему з плюсами й мінусами.

Отже плюси:

  • сюжетна схема та фокус. Хто читав “Трилогію Корфу“, в принципі, в курсі, що Джеральд Даррелл запропонував доволі далеку від побутової реальності варіацію на тему дитячої версії світосприйняття. Натомість, автори цього серіалу повернулися до страшної дійсності і зробили це блискуче. Таким чином, маємо 1935 рік, сіру Англію та же майже сіру жінку, що прикладається до пляшки, бо як жеж іще жити. В сіруватої жінки нема ані грошей, ані моральних сил, зате є четверо дітей: ще невизнаний письменник-геній та кепський агент з продажу нерухомості; психопатичний фанат вогнепальної зброї; вертихвістка-теоретик та аутичний юннат (я не перебільшую, десь так їх показують та характеризують на початку). І одної ясної похмурої днини місіс Даррелл плює на все і погоджується, що, як перевезти цю божевільню кудись, де багато сонця, мало людей і дешевше життя, то гірше вже точно не буде. Але попереду в нарваної сімейки багато проблем: те ж таки безгрошів’я, дім, що валиться на голову, деякі негаразди з місцевим населенням та діти, яких вже ніщо не буде стримувати.

meet_the_cast_of_the_durrells

  • Але тут не лише більше “суворої реальності”. Тут ще й більше характерів. Власне, з усіх звірів тут є лише сім’я. Тобто, Джерриної звірини багацько, але вони є тлом (і на ймення називаються, здається, лише Роджер та Алеко, навіть Ахіллеса оминули увагою, хоча в кадрі його багато!). Зате родину Дарреллів та навколишніх друзів показують уповні. Кожна серія зосереджуються на проблемах когось з героїв, але майже весь серіал є фактичним бенефісом Луїзи Даррелл. Історично-художню справедливість відновлено: творці зосереджуються якраз на тих питаннях, що вони виникають при _дорослому_ перечитуванні. Ну, де гроші брали, як до зміни життя призвичаювалися, як контакти з місцевими налагоджували і таке всяке. А головне – як пані Луїза з цим усім жила, бо якщо вдуматися, її дітки – це ж суцільний педагогічний жах!
  • А дітки все ж таки класні. Актори гарно підібрані і грають також чудово. Зарозумілий Ларрі, прибацаний Леслі, Марго та її спроби емансипуватися, милий-милий-милий Джеррі… І другий план, серед якого сяє зіркою Спіро, там також чудовий.

georgoulis-durrells

  • що ще? блискучі діалоги та чудовий гумор. Дуже дарреллівський – з чорними нотками, подвійним дном та влучними кпинами. Причому воно якось так зроблено й вписано в позасеріальну дійсність, що читаючи про подальшу, доволі нещасливу, долю Леслі Даррелла, якоїсь миті починаєш хихотіти, бо згадуєш серіальне: “Та я найменш везуча людина у світі!”.
  • ну й нарешті це просто дуже красиво. Пейзажі, світло, море, пошарпані околиці, меланхолійні тридцяти з дивною модою…

the_durrells_ep1_07

screen-shot-2016-03-29-at-16-04-28

screen-shot-2016-03-29-at-16-04-18

Ок, а що з мінусами? Нема мінусів, не бачу я їх! Хоча.. Гаразд.

  • не дивлячись на те, що в цілому перелопачування трилогії в хронологічному порядку ніби й нічогеньке, дописування реальності місцями таке, що з нього нитки стирчать. Ніби й старанно зроблено, та окремі моменти – ні в сіх, ні в тих. Наприклад, тут все ж таки є Ненсі. Але не одразу і в режимі нареченої, а не дружини Л.Д.
  • ну й драматизму заради цікавості місцями передали. Я вже не кажу, що головний фінальний фінт має дивний присмак – воно хороше, але деталі там не конче правдоподібні.

А нічого іншого в голову не лізе. Я, звичайно, необ’єктивна (не той випадок), але ж справді шикарно зробили! На щастя, шоу виявилося надрейтинговим, і на другий сезон його подовжили вже після другого епізоду. Залишилося лише дочекатися наступної весни.

А, ну й порівняльний постскриптум.

Луїза Даррелл (на фото вона набагато старша за героїню трилогії, але дуже вже воно прикольне) та Кілі Гейс.

p03r1720

durrellscrop

Лоренс Даррелл та Джош О’Коннор.

CVPsM9MWcAA1lxW.jpg large

the_durrells_ep1_161

Леслі Даррелл та Каллум Вудгаус.

40ae4e36b363909686be8f941c163042

431466-the-durrells-2016-04-17-200000

Маргарет Даррелл та Дейзі Вотерстоун.

3287FEDC00000578-0-image-m-76_1458923509165

the_durrells_ep1_14

Джеррі Даррелл та Майло Паркер.

gd_estate_-_gerry_pigeons_med

the_durrells_ep1_10

Люблю.

 

2 thoughts on “Мати-героїня та її звіринець. The Durrells (1-й сезон)

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s