Кілька тижнів тому мені дорікнули: “Давно нічого про ляльок не було!”. І тут на хвилі новин з головного Комік-Кону планети вирішила терміново виправити ситуацію. Тому найближчими днями можна буде чекати на огляд фантастичних барбі-ляльок, а сьогодні буде день коміксів.
Для початку треба сказати, що Маттел вже багато років співпрацює із DC Comics (імовірно, це й пояснює, що жодної власної комікс-барбі я не маю). Але стрункої генеральної лінії не існує. Час від часу просто з’являються нові ляльки: суто коміксові; на честь та в маркетингову підтримку нової екранізації; або ж на згадку про добрі старі часи. Через це кілька персонажів з’являються знову і знову, лише зрідка вивільнюючи місце для щось хоч трохи незвичного. Ще й з різним ефектом: частина комікс-ляльок – це відвертий мас-маркет, частина – ексклюзиви (зокрема випущені якраз під SDCC), а щось – хаотично ігрове. Тож люди, які беруться збирати цю тему – відчайдухи й герої, бо це доволі складно.
Енівей, кілька випусків були справді крутими. Наприклад, цьогорічний ексклюзив для Сан-Дієго – Диво-Жінка у “розширеній версії”.
Окрім обмеженого спецнакладу, існує і варіант “для всіх”. Ну, якщо його повернули до продажу, бо першу хвилю тиражу розкупили дуже швидко (я навіть облизнутися не встигла).
Також під новий фільм випустили ще й портретних Супермена та Бетмена, крім того – Диво-Жінка у барбячій версії існує, щонайменш, у ще трьох варіантах, які реально знайти на вторинному ринку. Але все це – разом із іншими героїнями – буде під катом.
Отже в повну колекцію-2016 входять ще двійко таких кенів.
І це не перша версія. Наприклад, комплектом до дивного фільму “Повернення супермена” Маттел випустили двох ляльок – самого Супер та Лоїс Лейн. Тільки складається враження, що вони їх соромляться, бо офіційні промо фіг знайдеш. Перепрошую, за Амазоно-фото.
Про Лоїс кажуть, що вона дуже класна, а от цього супермена фанатки переробляють на Деймона Сальваторе з “Щоденників вампіра” – кілька разів такий ляльковий косплей бачила.
Між тим, Диво-Жінка все ж таки популярніша. Оті “ще два варіанти” з трьох, про які я згадувала, мають такий вигляд (2008 та 2000 роки відповідно).
Але й Супергьорл також існує. 2008-й був Великим Роком Коміксів, тому випустили цілу міні-колекцію.
Також є Чорна Канарка
та Бетгьорл.
О, до речі, про Бетмена та Жінку-Кішку! Вони існують в двох небанальних версіях. Отакій ретро (саме ретро, це колекція 2013 року):
та як лялькова дрібнота.
А також у 2003-му вийшла “просто” Жінка-Кішка.
Проте комікс-барбі були не лише колекційні. Ще була дівоча лінійка першої половини 2000-х – радше ігрова, аніж колекційна, та з раптовими нападами марвеломанії.
Серед них є: чергова Чудо-Жінка (у цієї колекції є конструктивні особливості – специфічне тіло, “заточене” під ігрову функцію, тому цих ляльок краще за “походженням” об’єднувати, аніж за персонажками)
І чергова ж Супергьорл
А ще -Плющ
Харлі Квінн
Жінка-Невидимка з “Фантастичної Четвірки”
Мері Джейн зі “Спайдермена”
Та Електра.
Ну й на завершення – окремішня супергеройська лялька, яка також є ексклюзивом (2013-го, як не помиляюся), а шкода – вона, здається, єдина, яку б мені дуже хотілося. Керол Ферріс із “Зеленого Ліхтаря”.