Я пам’ятаю, що обіцяла продовжити збирання дудлів про жінок-письменниць ще у лютому, але… Тоді не склалося. Зате тепер у нас березень – зокрема місяць жіночої історії. То це виходить навіть не “Краще пізно, ніж ніколи”, а майже чесне: “О, а так навіть краще!”. Тим не менш, перепрошую через цю прикру затримку.
Тим часом з’ясувалося, що саме 2013 рік, яким я завершила попередній огляд, був певною мірою революційний. Адже чим глибше занурюватися в історію, тим менше (трохи) “про-жіночих” дудлів. І абсолютно точно – менше розмаїття стосовно _нашої_ теми. Дивіться самі: за останнє півріччя 2012-го око зачепилося лише за одне гуглосвяткування – річниці від дня народження Джулії Чайлд. Але відома американська кулінарка прославилася не лише за рахунок телешоу, її книжки і нині залишаються дуже помічними.
Далі теж негусто. Гугл відзначив ювілей відомої чилійської дитячої письменниці Марсели Пас… образом її найвідомішого героя.
Чи можна сказати теж саме про дудл імені Агнії Барто – навіть не знаю. Я б швидше розраховувала на Таню з м’ячиком.
Також згадали про Мей Зіад – ліванську феміністку, журналістку та поетку, яка писала французькою та арабською.
Далі в програмі дудл на честь Уджеру Нунуккал (Oodgeroo Noonuccal) – австралійської поетки, художниці та політичної діяльниці, яка боролася за права аборигенів. А ще саме вона була першою в історії австралійською аборигенкою, що опублікувала віршовану збірку.
А цей дудл присвячено Пак Ван Со – дуже відомій південнокорейській письменниці, що дебютувала у неповні сорок років (маючи п’ятьох дітей), видала 15 романів та 10 збірок оповідань та, схоже, посідає одне з почесних місць у шкільній програмі. Класика-класика, двома словами.
Наступною серед згаданих є Назік аль-Малаїка – знакова іракська поетка-новаторка.
І ще одна австралійська поетка – Доротея МакКеллар – зірка “незалежницької” (тобто окремішньої) літератури.
Святкував Гугл і сторіччя нідерландської казкарки Анні Шмідт. Її більше знають за творами про Їпа і Яннеке, але я читала лише “Мурлі“.
І ще один екскурс у дитячу класику. Дудл нагадує про Мір’ям Рут – ізраїльську письменницю.
А тут вже така класика, що всій класиці класика. Типове: Guess who. Гадаю, Ліззі Беннет та містер Дарсі, а дудл – до 235-річчя Джейн Остен.
Наступний дудл уже прямим текстом присвячений не авторці, а героїні. Пеппі – 65!
Не сходимо з “класичної” стежинки. Тут у нас ювілей Агати Крісті…
… а тут – день народження Мері Шеллі.
Наступна зупинка – імені Наомі Шемер – зріїльської композиторки та поетки (Вікі наполягає, що її пісня є неофіційний гімном Єрусалиму).
А це мені нагадування про читацьку обітницю, бо йдеться про річницю дня народження Карен Бліксен.
Поки що все. Але ми ще до дудлів повернемося!