GoodReads Choice Awards 2017. Чарівна двадцятка і мої більш щасливі фаворитки

Не встигла я трішки засумувати через шорт-листи “Книги року”, як щиро потішила премія від читачів ГудРідз. Так, цього разу знову результаті місцями дуууже передбачувані, але а) не настільки, як минулого року, б) цього року в категорії Fiction перемогла книжка, за яку я вболівала всіма кінцівками (і голосувала також). Ура-ура-ура!

gca-final

Номінація “Художня література“: бурхливі овації, радісні танці – цього року перемогли Little Fires Everywhere Селесте Інґ, з приводу чого у мене тут невеличка радісна істерика. На другому місці модний Бакман, розрив – менше тисячі голосів. Фух. Наш Формат уже анонсув, не перемикаємося!

Номінація “Детективи/трилери“: абсолютно несподівано для мене знову перемогла книжка, за яку я голосувала. “Глибоко під водою” Поли Гокінз примудрилася обставити свіжого Дена Брауна з розривом, меншим за 200 голосів. Оце було вау!

Номінація “Історичні романи“: а тут переміг роман про скандал із усиновленням крадених дітей – Before We Were Yours Лізи Вінгейт. На другому місці – пан Букерівський Лавреат (“Лінкольн у бардо” тобто). “Лінкольна” вже обіцяли, але, думаю, переможну книжку у нас є шанс побачити українською – декілька видавців цією номінацією непогано гуляються. З моїх фавориток найвищої сходинки дісталася The Alice Network – вона четверта.

Номінація “Фентезі“: не те, щоби я була категорично проти, але до сліз передбачувано перемогли мама Ро та сценарій до “Фантастичних звірів“. Уже є українською. На другому місці, між тим, “Скандинавська міфологія” – аналогічно.

Номінація “Любовні романи“: у цій номінації святкує чергову перемогу Колін Гувер. Ну ок.

Номінація “Фантастика“: Енді Вейр повертається з тріумфом – так-так-так, перемогла “Артеміда“. Українською вже є, мабуть, треба таки читати.

Номінація “Горор“: от вопше без сюрпризів. Минулого року тут поцарствував трішки один принц, а цьогоріч на трон повернувся сам Король із іншим нащадком. Єп, перше місце за “Сплячими красунями” Стівена та Овена Кінгів. Ну, без цієї книжки нас КСД точно не залишить.

Номінація “Гумор“: це майже безальтернативно “зіркова” категорія, і цього разу тут перемогли мемуари Лорен Грем. Кому книжку про “Дівчат Ґілмор“?

Номінація “Нонфікшен“: для мене троха дивовижний результат, але що я знаю про американських читачів. Або глядачів. Тут на першому місці Youtube-знаменитість Ліллі Сінгх.

Номінація “Мемуари та автобіографії“: а “офіційні” мемуари забрала собі Гілларі Клінтон. Теж, думаю, хтось нам What Happened обов’язково перекладе. Треба буде брати, це про президентську кампанію.

Номінація “Історичні розвідки та біографії“: ще один уявний подарунок мені під ялиночку – тут перемогли The Radium Girls: The Dark Story of America’s Shining Women Кейт Мур, книжка, яку я хочу прочитати від часів переданонсів. Цікаво, чи хто-небудь за неї візьметься, варто зачекати трішки…

Номінація “Науки та технології“: а щодо цієї номінації може танцювати один мій близький знайомий – переміг астроном Ніл деГрас Тайсон зі свіженькою Astrophysics for People in a Hurry. Отут точно має сенс зачекати! (та я б англійської і не взялася)

Номінація “Кулінарія“: тут перемогла відома Рі Драммонд із The Pioneer Woman Cooks: Come and Get It! Simple, Scrumptious Recipes for Crazy Busy Lives.

Номінація “Комікси та графічні романи“: а тут у нас дублет – другий рік поспіль приз хапають кумедні графічні мемуари Сари Андерсен. От тільки Big Mushy Happy Lump українською ще немає. Ач, як негарно!

Номінація “Поезія“: поезія все ще незбагненна та чужа, але запишемо: перемогу забрала молода зірка Рупі Капур. Прозвучить дивно, але саме до її The Sun and Her Flowers я несміливо придивлялася.

Номінація “Дебютант на ГудРідз“: а тут перемогу святкує Енджі Томас із The Hate U Give – підлітковою книжкою про дівчинку, неозброєного друга якої застрелив поліціант. Так гостроактуально, що аж трохи лячно читати, але книжка дуже популярна.

Номінація “Янґ-адалт“: Аж настільки, що у тематичній категорії Еджі Томас святкує вдруге.

Номінація “Фентезійно-фантастичний янґ-адалт“: SF&F у підлітковій проекції завжди є ареною битви титанів. Чий, чий фендом переміг цього року? Сари Маас. Фанів Касандри Клер він випередив з великою форою. А на третьому місці там, до речі, шанувальниці й шанувальники Вікторії Авеярд. Клер закинули, Авеярд он скоро другу книжку побачимо, а за Маас хтось візьметься?

Номінація “Дитяча література“: ну-ну-ну, дива можливі? Нє, всім спасибі, всі можуть розслабитися. У цій номінації традиційно перемагає Рік Ріордан. З двох можливих варіантів на першому місці виявився The Ship of the Dead.

Номінація “Книжка в картинках“: а це вже цікаво. Перший приз забирає собі We’re All Wonders – книжка-картинка за мотивами “Дива” Р. Паласіо. “Базова” книжка у нас є, Віват добре ставиться до графічних форматів… То, може?..

Фух! Цього року було веселіше, мені сподобалося!

Улюблений PS: у 16 номінаціях з 20 перемогли книжки, написані жінками. Це дуже крутий результат. Але чи посуне хтось колись Кінга та Ріордана? 🙂

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s