Читацький 2017-й: статистика, автори, діаграми (та бонус про видавництва)

За кілька років писання звітних планів про читацький рік справді робочий формат я намацала лише минулого року. Тому на ньому й зупинюся: короткі тези, улюблені діаграмки, міні-резюме – ніби, все на місці і про все можна розповісти. Фух, вирушили.

ksenia_vaenn_full

(Факт номер нуль: у 2017 році я менше писала про книжки, але більше їх фотографувала. Результат – у безжальній дев’ятці найпопулярнішого в Інстаграмі.)

Факт номер один: у 2017 році мене заполонила неусвідомлена любов до гарненьких круглих чисел. Загалом прочиталося рівно стільки ж, скільки попереднього року – 175 книжок, але 2016-го планка була не там. А тут я просто-таки героїчно провалювала усі можливості прочитати “зайву” книжечку, хоча час і можливості були. І навіть географія читання піддалася цій магії нулів. На наступний рік я встановила межу на 150 (треба було 151, ач), але подивимося, як воно ще буде.

Факт номер 2 (уже згадувала неодноразово): сторонні челенджи – страшна штука. Заради того, щоби витягти Бінго від Якабу я свідомо завалила Книгоманію від Фабули і несвідомо – всі свої персональні читацькі плани. 31 грудня вже пообіцяла виправитися, але це буде непросто зробити – тому, що найпростіше уже зробила, попереду цукерочки, і то переважно англомовні.

Факт номер 3: українському книжковому ринку таки очевидно покращало. Як це визначила я? Елементарно, у мене суттєво побільшало україномовних книжок серед прочитаного. От справді суттєво, уже на кілька людей із середнім темпом читання книжок (мені ще ні, ну але у мене “смаки дуже специфічні”). Українські видання – це 95 книжок. Я – молодець? Ні, українські видавці молодці! (Наскільки молодці – там внизу є чартик та діаграма.) А що у нас з іншими мовами? Порив 2016-го, коли серед прочитаного знайшлася одненька книжка білоруською, повторити не вийшло, мови лише три. Але все одне є сюрпризи. Російською я прочитала 38 книжок. А планку у 40 книжок собі ставила на англійську. Взяла. Кінець кінцем, враховуючи всі графічні романи та коміксові омнібуси, вийшло 42 книжки. Ксеню, запам’ятай цю мить: ти прочитала англійською більше, ніж російською. Фанфааааари!

Факт номер чотири: я все ще читаю більше жінок. Але цього року пропорція інша – це знову Бінго винувате (а ще трохи – книжковий асортимент).

гендер-17

Факт номер 5: я все ще боюся нонфікшена, але вже на дрібочку менше (а, холєра).

документальність-17

Факт номер шість: моя любов до книжкової свіжини не піддається людському осмисленню. Плюс тут, звичайно, ігнорування Вікторіанського бінго дуже допомогло (роки-рекордсмени – 2015 та 2016 – по 22 книжки, 2017-й трішки не дотягнув. Я ще я загубила десь одну книжку, то це статистика за 174 пункти).

роки-17

Факт номер сім: і я все ще люблю експерименти – серед авторів прочитаних книжок цього  року незнайомців знов було більше. А от кількість письменниць та письменників, в яких я читала по кілька творів, трохи зменшилася. Отакої.

новизна-17

Ті самі чемпіони:

  • прочитано по дві книжки – Вікторія Авеярд, Віллоу Вілсон та команда, Ніл Ґейман, Керстін Ґір, Катерина Калитко, Сара Ларк, Оксана Лущевська, Александр МакКол Сміт, Ліян Моріарті, Террі Пратчетт, Джоан Ролінг.
  • прочитано по три книжки: Сесілія Ахерн, Кетрін Валенте, Стівен Кінг, Шонін МакҐвайр, Люсі Мод Монтгомері.

І обіцяний “видавничий” бонус. Книжки, що з’являються у мене протягом року я рахую – але не більше, малолі, що там припливло. Аналізую лише прочитане. От минулого року порахувала на пальцях, книжки яких українських видавців читала частіше. Сподобалося, цього року вирішила зробити це гарненько. Тому буде і списочок-чарт, і діаграма “Лідери проти інших”.

Отже по одній книжці моєму читацькому досвіду подарували: ВЦ “Академія”Asgardian ComicsВеселка, ВидавництвоДискурсус, ДулібиКниги-21, КомубукНК – Богдан, Нора-Друк, Темпора, Фабула.

По дві книжки: Видавництво Анетти Антоненко, Урбіно, Школа.

Три книжки: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, Знання, Рідна мова, Свічадо.

Чотири книжки: Фонтан Казок.

Сім книжок: КМ-Букс.

Вісім книжок: Наш Формат.

Десять книжок: Видавництво Старого Лева.

Одинадцять книжок: Віват.

/Зомліла від хвилювання, це наче мій власний Оскар/ Двадцять п’ять книжок: guess who. КСД, само собою.

А так, щоби картинкою:

видавництва-17

 

3 thoughts on “Читацький 2017-й: статистика, автори, діаграми (та бонус про видавництва)

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s