Читацький 2017-й. Географія читання

З точки зору географії читання, 2017 рік був не найгіршим в історії моїх спостережень, але… вдалим його теж не назвеш. Кілька екзотичних локацій в плюс (в тому числі ті, що додалися останньої миті), оберемок очевидних локацій в мінус. Цього року я не прочитала жодної книжки авторки чи автора зі Швейцарії, Норвегії, Китаю, ПАР, Іспанії, Бразилії – те, що ніби майже кожного року траплялося. Ну, що ж поробиш, життя бентежне. Хочеться вірити, що географія-2018 буде строкатішою. Зрештою, тут поглиблення #ЗКнижкоюНавколоСвіту має допомогти.

My Reading List’s Travel Map

My Reading List has been to: Antigua and Barbuda, Angola, Argentina, Austria, Australia, Bosnia and Herzegovina, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Germany, Denmark, Finland, France, United Kingdom, Ireland, Israel, Italy, Japan, Malaysia, Nigeria, New Zealand, Poland, Serbia, Russia, Sweden, Ukraine, United States.
Get your own travel map from Matador Network.

Тим не менш, в останньому кварталі 2017-го ми з читацьким списком зробили ривок – у порівнянні з попереднім звітом на мапі з’явилися 5 нових країн.

І це у нас (за абеткою):

  • Ангола – перлина в колекції, і вже вдруге за кілька останніх років її приносить роман Жозе Едуардо Аґуалузи.
  • Аргентина – не екзотика-екзотика, але тримати в списку я її стараюся. Цього разу допоміг Борхес. Не вперше.
  • Бельгія – рівень сюрпризності ще нижчий, я перечитала “Подив і тремтіння“, “Подив і тремтіння” – це Амелі Нотомб, Амелі Нотомб допомагає мені з цим пунктом практично кожного року.
  • Нігерія – з африканських країн одна з найочевидніших, але все одне дуже втішно, що вийшло. Ні, навіть не так – неймовірно те, що Нігерію я змогла замалювати на мапі завдяки українському перекладу свіжої книжки. Єп, нічого несподіваного, я прочитала “Рибалок” Чіґозі Обіоми.
  • Чехія – теж країна “другого ешелону” – щось прочитується майже кожного року, але не в перших лавах. Уже минулого року прочиталося “У темряву“, це Анна Болава.

З мапою оце все, а що у нас з перегонами?

З перегонами у 2017 році лідерство США було настільки беззаперечним, що аж якось невдобно стовпчикову діаграму будувати – складно щось розгледіти поряд з тим гігантом. Як дивитися на цифри, то того року книжок “американок” було трохи більше, книжок-“британок” – трохи менше (такі круглі цифри – випадковість, я не підганяла, чесно-чесно). А от книжки-“українки” показали рівнесенько той самий результат, що й у 2016-му.

П’ятірка лідерів має такий вигляд:

1 – США та 60 книжок;

2 – Велика Британія та 30 книжок;

3 – Україна та 22 книжки;

4 – Канада та 13 книжок;

5 – Франція  та 7 книжок.

А всі стовпчики такі:

geo-17

Цікаво буде подивитися на результати наступного року, пан Мораторій може внести свої корективи.

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s