Нещодавно на ФБ-сторінці блогу зайшла мова про колекційні ляльки-“діснейки” – власний продукт дизайнерів корпорації. З ігровими ляльками там все складно – частково їх робить сам Disney (мої Анна та Моана – якраз з таких), є релізи від Mattel (на кілька років королі барбєй втрачали ліцензію, але вже передомовилися) та Hasbro. Але окрім іграшок для дітей корпорація має напрямок “для дорослих і небідних людей”. Переважно йдеться про тих-таки принцес, але дуже по-багатому.
Колекційок від Діснея багацько, вони об’єднуються в проміжні колекції, що існують в двох варіантах – 12-дюймові ляльки (як барбі та діснеївські ігровушки) та 17-дюймові – розкішні статуетки з категорії “Поставити на столик і милуватися”. Зібрати інформацію про всі релізи дуже непросто. Тому поки я її по крихітці накопичую – вирішила розповідати про чітко оформлені лінійки з граничною кількістю ляльок і спільною ідеєю. І почну із серії “Прем’єра“.
Ідея була проста й елегантна – взяти кілька найвідоміших мультфільмів та переосмислити образи головних героїнь в дусі року прем’єри кожного. Для принцесової ери найзолотішою добою є друга половина 1980-х-1990-ті. Тож не дивно, що половина релізів відсилає до цього періоду. Але є трохи ретро-ретро і є Тіана, яка відповідає за моду початку ХХІ століття.
Першою діснеївською “принцесовою” повнометражкою є “Білосніжка і сім гномів“. Без цієї героїні серія не обійшлася би за будь-яких обставин. А тут ще чудова можливість поекспериментувати із нарядами другої половини 1930-х. Атлас, хутро, лелітки – все, як годиться.
Далі на подіумі 1950-й рік, це “Попелюшка“, яка підозріло нагадує Ґрейс Келлі. Але чому б і ні, образ виграшний.
Моду кінця вісімдесятих символізує “Русалонька” і це… Яскраво і неоново.
Далі підряд (1991-й та 1992-й) ідуть Белль з “Красуні і чудовиська” (як на мене – якийсь найочевидніший варіант, нічого аж такого)…
… та Жасмін з “Аладдіна” (а оце вже цікавіше).
І завершує колекцію Тіана – вийшло бешкетно, але симпатично.
Кожна лялька виходила обмеженим тиражем – від 4000 до 4500. Продавали їх восени 2018 року за складною схемою: по одній раз на тиждень протягом 30 хвилин. Первісна ціна складала 110 доларів, нині на вторинному ринку цифри вже… інакші.
Цікаво, чи матиме серія продовження. Працювати є з чим – можна, скажімо, зробити ньюлукову Алісу з Дивокраю, рокабілльну Аврору зі “Сплячої красуні“, гранджеву Покахонтас, хіпстерку Рапунцель – чом би й ні. Сподіваюся, щось таке прикольне іще буде.
Лайкнути пост гривнею на нові книжки можна за посиланням