До кінця року лишився ще тиждень, але я сильно сумніваюся, що читатиму ще щось, окрім американських, українських чи британських книжок (ну хіба що на мене якась манґа з кущів вистрибне). Тому деякі читацькі результати року вже можна підписувати та здавати в архів.

Попри всі проблеми з читанням, з точки зору читацької географії цей рік був непоганим. Не вау, звісно, але 27 різних країн – пристойний результат. Досягався він, щоправда, не завжди конвенційними методами – часом я читала й позначала в прочитаному книжки-картинки для дошкільнят, бо їхні авторки – з далеких від нас й доволі екзотичних у читацькому плані країв. За останні пів року читання до мапи додалося тільки чотири нові позначки. І це в нас:
- Маврикій – отой випадок, коли врятувала дитяча книжка. З іншого боку, досі я нічого у письменників із цієї острівної держави взагалі не читала, тому й то хліб
- Нігерія – як (майже) завжди – виручила Чімаманда Нґозі Адічі, але цього року я на романи не замахувалася й прочитала оповідання “Зікора“. Але письменниця вмістила в нього сюжет роману
- Фінляндія – трапився мені був божевільно-нордичний графічний роман “Оксі“
- Чилі – а тут, як завжди (і то без перебільшень) порятувала Ісабель Альєнде. І, на відміну від кількох її попередніх романів, “Віолета” порадувала майже беззастережно.
“Отаке”. Можна було б постаратися краще (наприклад, що це за зелена пустка замість центральної та південної Європи, га, Ксеню?), але забарвити кожну частину світу теж не кожен рік вдається.
А от з щільністю “перегонів” вийшло цікаво: дуже багато “одноразових” країн, несподівано міцні заявки доволі нечастих гостей (ага, Японія, ага, ви здогадаєтесь – чому ж так) й певні зміни серед традиційних лідерів.
Тож по дві книжки з прочитаного наразі припадають на:
- Австралію
- Литву
- Малайзію
- Південну Корею
А три книжки – це самотня Нова Зеландія.
Чотири книжки – Франція.
П’ять книжок – Японія.
Сім книжок – Канада.
Трійця лідерів незмінна, але /лунає барабанний дріб/:
- “бронза” цьогоріч за Великою Британією – лише 17 книжок
- “срібло” отримує Україна – 25 книжок, той самий результат, що й минулого року, а сходинка інша
- ну й щодо “золота” сумнівів не може бути – США з рахунком у 55 книжок.
За наступний тиждень у трійці лідерів точно трішки зміняться цифри, але на загальні розклади це не вплине.