To-Read-List 2016. 12 книжок, не-прочитання яких я собі не пробачу

Високий сезон формування річних обіцянок у розпалі, і в книжкових блогах найпопулярніша тема – читацькі плани на цілий рік. У моєму випадку писати такі плани – справа абсолютно безнадійна. Я вже перевіряла: прочитується максимум третина з обов’язкового, бо за горизонтом точно майорить щось цікавіше та актуальніше. Тож мені можна спати спокійно. Хоча…

Еврика! В одному з можливих форматів ідея все ж таки вигляда життєдайною! Вирішила зібрати стосик книжок, через вперте нечитання яких мені вже соромно. Йєп, йдеться про давні (й не дуже) паперові запаси. Якісь з цих томисьок купувалися навмання, й потім  під них не знаходився годящий настрій. Інші – вже розпочаті й закинуті. Дещо – кілька років як. Ще інші – мастрид, перед яким я ніяковію трохи… Ну а щоб не виникла спокуса ігнорувати цей страшний подразник – беру не дуже страшну кількість. По одній книжці за місяць – це майже елегантно.

Що ж там на мобілко-фото?

DSC_1393

Покаяння псто.

 • Опівнічні діти” відпочивають на столику біля мого ліжка, здається, вже більше шести років. Далі перших двох сторінок я відтоді не просунулася. Шейм он мі.
 • Широке Саргасове море” з’явилося пізніше, але вже час його прочитати (checked – 29.02).
 • Як і “Дівчину в перекладі” Джин Квок.
 • А з “Не лише апельсинок” я навіть перший розділ прочитала!
 • Перший розділ? На фото видно закладинку в “Диму та дзеркалах“? Ще один епік-фейл, я цю Гейманову збірку гризу вже більше трьох років. Оце і є ну дуже повільне жування.
 • А от Мега-пак Джордж Еліот знайшовсь нещодавно, та й на весь я підписуватися не буду. “Але “Млин на Флоссі” конче треба прочитати – і вікторіанське бінго буде мені вдячне.
 • Що там далі? Соромно не читати нобелівських лавреатів. Соромно не читати нобелівських лавреатів. Соро… “Сліпоту” треба прочитати.
 • А “Хатиною дядька Тома” я підступно знехтувала наприкінці минулого року. Маю ще виправитися.
 • Єву Луну” варто прочитати хоча б заради того, аби з чистим сумлінням купити збірку оповідок, що її готує “Видавництво Анетти Антоненко“.
 • А Мердок – тому що добре було б остаточно з’ясувати, чи  цікава вона мені, чи “Червоне та зелене” – то в нас раптовий збіг симпатій (і, ні, це не єдиний роман, який я в неї читала).
 • Оксана Кісь – це також мастрид, але мені складно наважитися читати нонфікшн. Навіть якщо він точно цікавий.
 • Ну а “Доктор Сон” тут символізує всі ті запаси нечитаного Кінга, що вже назбиралися, та ще й з’являться наступного року.

“Отаке”.

 

10 thoughts on “To-Read-List 2016. 12 книжок, не-прочитання яких я собі не пробачу

   1. Стилістично тре звикнути до особливостей письма, а мені потім навіть сподобалося, бо думка пливе, не розпорошуючись на пунктуацію… Переклад наче добрий, мінімальні одруки загалом простила 😊

    Вподобано 1 особа

  1. а от ніколи не бачила і навіть не чула.
   там і з російським складно: виходив на початку дев’яностих з лівою назвою та стрьомною обкладинкою, про його існування знають переважно лише дуже мотивовані люди.

   /трохи подумала/ але ж на Море, в принципі, можна спробувати когось розкрутити – гарний бекграунд у книжки. а то у мене є мрія схожого масштабу, тільки, боюся, ніхто б з видавців не взявся – Awakening Кейт Шопен )

   Вподобано 1 особа

  1. та, ніби, має бути – давно вже в паблік_домені. кілька її оповідань виходили в “Безіменній”, але, наче, то все. а Кетрін Менсфілд ти не пробувала/думала перекладати? це в мене ще одна читацька мрія )

   Вподобано 1 особа

  1. Я її ніколи не читала систематично – так, окремі оповідання в антологіях – тому й не підкажу. Але чомусь завше здавалося, що на її місці дірка в корпусі перекладених текстів, яку ніщо не перекриває.

   (Хоча, як подумати, мені ще життєво не вистачає багатьох вікторіанок та пост-вікторіанок, але надія ще є – “Богдани” взялися за Шарлотту Бронте, “Знання” видали крихітну збірочку містичної Гаскелл. Може, до романів дійде…)

   Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s