Півроку позаду. Шостий місяць #bookchallenge_ua

Півроку разом із #bookchallenge_ua промайнули блискавично. За загальним заліком я просуваюся повільно, але невеличким випередженням графіків. З двома “особливими” умовами також все гаразд. А катастрофу із цікавими україномовними виданням трохи пом’якшить (переконана в цьому) книжковий шопінг останніх днів та прийдешній Арсенал.

Що ж я маю на вчора?

Книжки, написані жінками – 89/150

Із них:
українською (паперові видання) – 18 (14)/50
англійською – 14/25
неєвропейських та непівнічноамериканських авторок – 14/25

Прошу внести до протоколу: результати могли б бути й кращими, якби не довге читання Елеанор Каттон.

11931216_601849289966978_609959225_n

А окрім “Світил” я ще подужала такі книжки.

Рут Правер ДжабвалаЖара и пыль“: класика постколоніального худла 1975 року “народження”, яка багато в чому заклала основи того, як прийнято буде писати на цю тему, як серйозний мейнстрім, так і мелодрами в екзотичних декораціях протягом кількох наступних десятиліть (а ще це Букер) (невеличкий відгук на ГудРідз).

Кейт АткінсонЖизнь после жизни“: гучний гімн сюжетній поліваріантності – історія одного життя, що раз по раз перезавантажується майже по-новому (писала окремий пост).

Барбара ПімЗамечательные женщины“: стримано іронічна й не сказати, що гомерично смішна комедія повоєнних настроїв клерикальних кіл та середньо-класових інтелектуалів – дуже ретро й на момент написання (не кажучи вже й про сьогодні), але стильна.

Касандра КлерМісто кісток“: абсолютний хіт підліткового урбан-фентезі про напів-янголів-борців із демонами та наглядачами за нечистю виявився не настільки страшним, як я боялася, але залишився пафосно-підлітковим (хоча й не без приємних прогалинок); думаю, ще під вишивання серіальну версію глянути, а потім, може, напишу докладніше, якщо комусь цікаво буде.

Євгенія КононенкоОстаннє бажання“: незручний погляд на українську історію другої половини 20 століття – з точки зору колишнього співробітника “органів” та паркетно-радянського письменника – це одна людина, да-да (писала вже окремо).

Yangsze ChooThe Ghost Bride“: приємна містично-фентезійна книжка про дівчину, яку затягло в китайськокультурне потойбіччя (почитати докладніше можна отам).

Тамта МелашвіліСчиталка“: дуже страшна грузинська повість (мрія запеклих модерністів за формою, бо є потоком невиразно атрибутованих свідомостей) про те, як ведеться дівчатам-підліткам у ролі “мирняків” на обстрілюваній території.

Голлі БлекСамая темная чаща“: майже ідеальна проекція теми “Ельфи серед людей” – в міру похмура підліткова казка (ключове слово – підліткова, хоча алюзії там зачьотні).

Zen ChoThe Terracotta Bride“: коротка повість на плюс-мінус ту ж тему, що й попередня “Наречена” – буддистське пекло, китайські традиції, діва в халепі – тільки із ознаками техно-фентезі та кіберпанку (відгук на ГудРідз).

Елеанор КаттонСветила“: я вже пальці постирала писати про свій лонгрид, але він залишається вартим уваги (ворнінг, ще один Букер – почитати про книжку можна тут).

Софія Андрухович та Мар’яна ПрохаськоСузір`я Курки“: прикольна дитяча книжка, де картинки цікавіші за текст, але і той нівроку. Днями напишу докладніше (і картинки покажу).

Шань СаКонспираторы“: еротичний шпигунський майже-трилер із ненадійними оповідачами та відозвою подій на Тяньаньмень.

Ніби все.

3 thoughts on “Півроку позаду. Шостий місяць #bookchallenge_ua

    1. текст нормальний – звичайне пригодницьке оповідання з незвичайними героями, просто картинки стилістично дуже сподобались

      Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s