Напруга, нетерплячка, ретардація. Десятий місяць #bookchallenge_ua

Я щиро вважала, що протягом останнього підзвітного дня місяця – 10 серпня, тобто вчора – встигну дочитати ще одну книжку, але. Чоловіча спортивна гімнастика була цікавішою (історичний момент, варто зафіксувати – уперше в житті, з власної волі та з увімкненим мозком дивлюся Олімпіаду). Та тут із особистим книжковим заліком все не настільки класно, як хотілося б вірити. Бо читаю я влітку менше звичайного, а як не менше, то трохи не те.

Книжки, написані жінками – 137/150

Із них:
українською (паперові видання) – 33 (29)/50
англійською – 28/25
неєвропейських та непівнічноамериканських авторок – 21/25

DSCN0159
Фото архівне (тут уже траплялося), але доречне.

Що ж там було, окрім “Солов’я“?

 

Ісабель Альєнде  (другий поспіль місяць починався з її книжок) “Инес души моей“: глибокий та детальний історичний роман про жінку, яка брала участь в колонізації (окей, називатимемо речі своїми іменами – завоювання) Чилі (писала окремо й докладно).

Джоджо МойєсКорабль невест“: мелодрама з елементом виробничого роману, присвячена рейсу авіаносця, який переробили під транспорт дружин та наречених британських вояків, яких одразу по Другій світовій треба перевезти з Австралії до нової батьківщини (писала там же).

Кім ГаррінґтонКлэрити“: підлітковий детектив з містичними мотивами – про життя в курортному містечку Нової Англії цікаво, все інше – ні.

Сара ҐруенУ кромки воды“: ще одна воєнна мелодрама – про Шотландію, пошуки Нессі, класові суперечки та складне сімейне життя (думку про книжку можна почитати тут).

Джуді БлумТы здесь, Бог? Это я, Маргарет“: класика американської підліткової літератури – сьогодні повість про колективне чекання перших місячних та індивідуальні проблеми із релігійною самоідентифікацією вже не здаються чимось _аж таким_, але для 1970-го – це ого! (хоча, для української літератури – і зараз ого!).

Маріко та Джилліан Тамакі This One Summer: графічний роман про тягуче літо на березі озера, коли Дитинство вже свербить та змушує сколупувати буби, а Підлітковість ще не наросла.

Еліф ШафакУченик архитектора“: довгий й не дуже збалансований авантюрно-історичний роман про визначного турецького зодчого та його дивакуватих підмайстрів (і про нього писала).

Крістін ГеннаСоловей“: та шо ж таке, знову мелодрама про Другу світову – з елементами складних сестринських стосунків та емансипаційною проблематикою (а про нього – тут багато).

Ноелль Стівенсон та товаришки Lumberjanes, Vol. 1: Beware the Kitten Holy: комікс про дівчат-скауток, програма літнього відпочинку яких розширилися до контактів з дивовижним.

Каролін Вермаль (у співавторстві із Райаном фон Рюбеном) “Цветок для Ее Величества“: пригодницька драма про… ботаніків (не жартую, натуральних ботаніків).

Ох, якщо я переживу цей марафон з історичними романами, то я точно стану сильнішою… Але на залік він поки що не дуже добре працює.

Зберегти

5 thoughts on “Напруга, нетерплячка, ретардація. Десятий місяць #bookchallenge_ua

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s