Я щиро вважала, що протягом останнього підзвітного дня місяця – 10 серпня, тобто вчора – встигну дочитати ще одну книжку, але. Чоловіча спортивна гімнастика була цікавішою (історичний момент, варто зафіксувати – уперше в житті, з власної волі та з увімкненим мозком дивлюся Олімпіаду). Та тут із особистим книжковим заліком все не настільки класно, як хотілося б вірити. Бо читаю я влітку менше звичайного, а як не менше, то трохи не те.
Книжки, написані жінками – 137/150
Із них:
українською (паперові видання) – 33 (29)/50
англійською – 28/25
неєвропейських та непівнічноамериканських авторок – 21/25

Що ж там було, окрім “Солов’я“?
Ісабель Альєнде (другий поспіль місяць починався з її книжок) “Инес души моей“: глибокий та детальний історичний роман про жінку, яка брала участь в колонізації (окей, називатимемо речі своїми іменами – завоювання) Чилі (писала окремо й докладно).
Джоджо Мойєс “Корабль невест“: мелодрама з елементом виробничого роману, присвячена рейсу авіаносця, який переробили під транспорт дружин та наречених британських вояків, яких одразу по Другій світовій треба перевезти з Австралії до нової батьківщини (писала там же).
Кім Гаррінґтон “Клэрити“: підлітковий детектив з містичними мотивами – про життя в курортному містечку Нової Англії цікаво, все інше – ні.
Сара Ґруен “У кромки воды“: ще одна воєнна мелодрама – про Шотландію, пошуки Нессі, класові суперечки та складне сімейне життя (думку про книжку можна почитати тут).
Джуді Блум “Ты здесь, Бог? Это я, Маргарет“: класика американської підліткової літератури – сьогодні повість про колективне чекання перших місячних та індивідуальні проблеми із релігійною самоідентифікацією вже не здаються чимось _аж таким_, але для 1970-го – це ого! (хоча, для української літератури – і зараз ого!).
Маріко та Джилліан Тамакі This One Summer: графічний роман про тягуче літо на березі озера, коли Дитинство вже свербить та змушує сколупувати буби, а Підлітковість ще не наросла.
Еліф Шафак “Ученик архитектора“: довгий й не дуже збалансований авантюрно-історичний роман про визначного турецького зодчого та його дивакуватих підмайстрів (і про нього писала).
Крістін Генна “Соловей“: та шо ж таке, знову мелодрама про Другу світову – з елементами складних сестринських стосунків та емансипаційною проблематикою (а про нього – тут багато).
Ноелль Стівенсон та товаришки Lumberjanes, Vol. 1: Beware the Kitten Holy: комікс про дівчат-скауток, програма літнього відпочинку яких розширилися до контактів з дивовижним.
Каролін Вермаль (у співавторстві із Райаном фон Рюбеном) “Цветок для Ее Величества“: пригодницька драма про… ботаніків (не жартую, натуральних ботаніків).
Ох, якщо я переживу цей марафон з історичними романами, то я точно стану сильнішою… Але на залік він поки що не дуже добре працює.
О, Lumberjanes я теж якось читала 🙂 Воно веселе, але десь ближче до дитячих мультфільмів, тому мені трохи не вистачало глибини.
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
Тому я вирішила обмежитися першим томом ) Надто яскраве, метушливе і /пошепки/ бездумне.
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
Ага, схоже ми не його цільова аудиторія )
ПодобаєтьсяПодобається
Сестра!
(Але ідею “Дівчатка мають право на своє чтиво-пріключалово з дівчатками-героїнями” я всіляко схвалюю)
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
Однозначно!
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа