За кілька годин моя улюблена фанатська премія вийде на фінальну стадію, а я так і не розповіла, що саме з книжок-номінанток викликає у мене активне читацьке “слюновиділення” (хоча пообіцяла). Тому краще зараз, бо буде пізно.
Дисклеймер: цього року серед номінованих книжок якась дивовижна концентрація титулів, що встигали потрапити у мій to-read-list іноді ще навіть до фактичної появи на папері. Але вже прочитала я з них обмаль. Тому де могла – голосувала за прочитане, а в інших випадках – за найцікавіше з нечитаного (ну й іноді – бо авторство змушує). Тому десь так до цього списку треба ставитися: це просто книжки, які я імовірно спробую прочитати наступного року. О, може це черговий челендж прорізався?
Номінація “Сучасна проза”
Це той випадок, коли доводиться обирати між смачним та ще смачнішим. Але приз моїх гіпотетичних симпатій пішов не до когось з дуже відомих письменників або письменниць (новий Фоер! Новий Мак’Юен!), а до британки Гелен Оєйємі – бо її проза незвична та химерна.
Також можна було б проголосувати за:
NB: роман крутезної Елізабет Страут обіцяють видати КМ-Букс. Чекаю з нетерпінням.
Номінація “Детективи та трилери” – пропускаю, там традиційно забагато продовжень довгих серій.
Номінація “Історичні романи”
А тут можна було б луснути від жадібності, але перемогла Емма Доног’ю, бо, мабуть, свіже для мене відкриття. Цього разу відома ірландсько-канадська письменниця взялася розповідати історію про дівчинку, яка одного дня припинила їсти – і почала стрімко завойовувати репутацію святої.
Також можна було б проголосувати за: роман про “післясмак” Громадянської війни в Штатах; роман про Равенсбрюк (жіночий концентраційний табір у Німеччині, я одну книжку про нього вже нещодавно читала, але тут однією з центральних героїнь має бути Герта Оберхойзер, про яку читати потенційно бридко, але… заманливо); та новий роман Еовін Айві, чию дебютну книжку я була відклала, бо надто переконливо вона про зиму пише.
Номінація “Фентезі”
А тут складно: я свідомо зробила те, чого взагалі не роблю – проголосувала за другу книжку з серії, де ще першу не читала. Волюнтаризм, так. Але просто наразі Нора Джемісін для мене – чи не найцікавіша фентезістка з порівняно нового покоління.
Також можна було б проголосувати за: улюблену Шонін МакГвайр, хоча у цієї конкретної книжки відгуки так собі.
Номінація “Любовні романи” – пропускаю, хоча бува читаю.
Номінація “Наукова фантастика”
Коли Конні Вілліс пише книжку, анотація до якої нагадує рекламки романтичних комедій – це щонайменш інтригує.
Також можна було б проголосувати за: улюблену сагу.
Номінація “Горор” – пропускаю, не моє.
Номінація”Гумор” – аналогічно.
Номінація “Нон-фікшен”
Якою має бути назва книжки, щоб привернути увагу із двохсотвідсотковою імовірністю? Ну, приблизно такою. Тож збірка есеїв невідомої мені фантастки перемогла збірку есеїв відомого фантаста. Досвід ґік-дівчат манить! Але ту другу я також обов’язково прочитаю.
Також можна було б проголосувати за:
Номінація “Біографії та мемуари”
У запеклій боротьбі перемогла книжка цікавої письменниці зі строкатою ідентичністю. Титанічна Джессіка Валенті все ж таки посіла другу сходинку.
Також можна було б проголосувати за:
Номінація “Історичні та біографічні праці”
“Можна було б луснути”-2, але беззастережно перемогла якраз з тих книжок, на які я чекала – усно-історична про чорних жінок, що обчислювали польоти для НАСА.
Також можна було б проголосувати за: розвідку про зміни в життях та соціальних ролей самотніх жінок; біографію Ширлі Джексон; книжку про життя-буття перших леді США (зараз актуально).
Номінація “Науки та технології” – пропускаю.
Номінація “Їжа та Кулінарія”
Глибоко не занурювалася, то ж перемогла штука суто фанатська – навроді відомого “Свята Льоду та Полум’я“. Але я чесно зацікавилася кухнями кельтських народів: якби хтось ще кілька років тому сказав, що із задоволенням їстиму колканнон – не повірила б.
Номінація “Графічні романи та комікси”
Ооо, їжачки плакали, кололися, мучилися з вибором, але поставили таки на перше місце неймовірно красиву стімпанкову “Монстрицю” (мій відгук можна почитати тут – так, це нарешті близько знайома книжка).
Також можна було б проголосувати за: класнючі короткі комікси Сари Андерсон (увага! вони вийшли українською!); міс Марвел або стьоб над сучасною американською весільною індустрією.
Номінація “Поезія” – традиційно оминаю.
Номінація “Найкращий дебют”
Тут уже “Бузкові дівчата” своє взяли, я не втрималася.
Також можна було б проголосувати за: чергове орієнтальне фентезі, на яке мене тягне останнім часом – і то в двох різних версіях.
Номінація “Найкращий янґ-адалт”
Попри певні (і доста неприємні) питання про переклад, КСД мене переконав, що Руту Шепетіс читати варто. Я про цю книжку згадувала, коли писала відгук на “Поміж сірих сутінків“, – і вона про трагедію “Вільгельма Густлоффа” – найкривавішу морську катастрофу в історії людства.
Номінація “Фантастично-фентезійний янґ-адалт” – неймовірно, але також поки що пропускаю. Теж забагато незнайомих продовжень.
Номінація “Книжка для середнього шкільного віку”
Серед інших дуже відомих авторів у мене перемогла Кейт Ді Камілло – надто вже дивно привабливо звучить анотація до книжки, про дівчинку, яка вирішила прийти до успіху у конкурсі краси через сімейні обставини.
Номінація “Книжки в картинках” – пропускаю, бо за них навмання не проголосуєш. А шкода.
Уфф. Усіх номінантів можна подивитися тут – стережіться, на час фіналу половина з них перетвориться на гарбузики.
А за що або кого голосували ви?
Цього року якось за новинками не слідкувала, тому проголосувала лише за мангу Orange. Каюся, ще не читала, а лише бачила аніме, але зачепило. Над останньою серією сплакалася. ^_^
ПодобаєтьсяПодобається
От манґа для мене ще незвідані краї, але дещо інше з коміксових номінантів у списки на прочитання встигло раніше потрапити.
ПодобаєтьсяПодобається