Читацький 2016-й. Статистика, автори та найцікавіші книжки

Пишучи відгук на першу прочитану книжку 2017 року (на ГудРідз, якшошо), я подумала, що якось це негарно виходить – треба ж зі звітами за попередній період відстрілятися! Тому сьогодні день діаграмок та інших статистичних збочень. Плюс список найчитаніших авторів та найприкольніших книжок минулого року.

Отже факт номер один: 2016-й рік був найменш книжковим за попередні п’ять чи навіть шість років – лише 175 повністю прочитаних томисьок. Серед них було кілька окремих коротких оповідань, кілька дитячих книжок з картинками і добрячий оберемок коміксів (омнібусів переважно, окремі зшитки я не рахувала). Було й товстезне – але знову ж таки, рекордсменкою є всього лиш “Світила” – 800 сторінок тобто. Малувато якось.

Факт номер два: щодо гендеру авторів – то вони переважно були авторками. Тут нічого нового.

gender-16

Факт номер три: художка, як завжди, попереду, нонфікшен сором’язливо ховається в куточок. Навіть соромно діаграму робити – нехудожнього прочитаного лише 11 книжок.

Факт номер чотири: минулого року читалося багато незнайомого та неочікуваного.

new-2016

Факт номер п’ять: я продовжую любити “свіжину” і навіть кілька книжок для Вікторіанського бінго та дещо з класики 20 століття не змінили ситуацію. Але результати все одне шокуючі. Оце був лемінговий крос за новинками, інакше не назвеш.

age-2016

Факт номер шість: деякі письменниці (і три письменника) мене “переслідували”. Не люблю читати бібліографії, але… Іноді й таке бува.

По дві прочитані книжки: Ісабель Альєнде, Кейт Аткінсон, Катерина Бабкіна, Кетрін Валенте, Ніл Ґейман, Келлі Сью ДеКоннік, Нора К. Джемісін, Касандра Клер, Шонін МакГвайр, Джордж Мартін, Барбара Пім, Мері Робінетт Коваль, Джоан Ролінґ, Маржан Сатрапі, Zen Cho.

Три прочитані книжки: Джоджо Мойєс.

Чотири прочитані книжки: Керрі Грінвуд, Галина Пагутяк, Террі Пратчетт.

Ну й гаряча шістнадцятка у довільному порядку

Книжки року

Перші дві книжки про Тіффані Ейкінг – бо це ідеальний фентезійний роман виховання розумної, спокійної, раціональної дитини. Хто б знав, як в моєму дитинстві не вистачало такої героїні! (пост про книжки).

Инес души моей” – бо це чудовий приклад того, як можна писати історичні романи про тяжку жіночу долю – яскраво, цікаво та на реальному матеріалі (пост про книжку).

Неуютная ферма” – бо це неймовірно влучна пародія на британську літературу (а ще там є ретро-футуризм!) (відгук на ГудРідз).

Природа всіх речей” – бо романи ідей – це такі нечасті гості на нашому святі читання (пост про книжку).

Сияющие” та “На службе зла” – бо це дистилят складних тем, про які не хочеться навіть думати, загорнений в цікаві сюжети дуже професійно написаних трилерів. І в обох випадках йдеться про маніяків, що переслідують жінок; обидві книжки голосно кричать: не треба боятися сказати, і кожна настільки страшна, що від них буквально нудить.

Жизнь после жизни” – бо Аткінсон неймовірна, а цей роман – найкраще, що я в неї читала (пост про книжку).

Жінка в традиційній українській культурі” – бо в нас так мало про-фем нонфікшену, ще й історичного і добре написаного (пост про книжку)

Through the Woods– бо це дуже прикольні ретелінги (а я їх багато читаю) в майже досконалій графічній формі (пост про книжку).

Черный сок” та “Птицы” – тому що це чудові приклади того, як треба укладати збірки оповідань, щоби кожне працювало на сусіднє (відгуки раз і два).

Це серйозно!” – бо феміністичний комікс переклали українською? Серйозно?

Сентиментальні мандрівки Галичиною” – бо це тревелог, якого не вистачає – меланхолійний, переконливий та на диво вкорінений в ландшафт (відгук на ГудРідз).

Зубр шукає гніздо” – бо там казкові ілюстрації та Туконі.

Among Others – бо це бальзам на серце фанатки фантастики, схибленої на кельтиці (а ще це одне з пояснень, які манівці завели мене в той розділ Дуолінго, де причаїлася безумна й прекрасна мова, вчити яку немає жодної практичної причини. Dw i’n dysgu Cymraeg, так (пост про книжку).

12 thoughts on “Читацький 2016-й. Статистика, автори та найцікавіші книжки

 1. жодної не читала, але ти так про ті книжки розписуєш і читаєш такі “небестселлери” які “не на слуху”, що почитати твоїх відгуки то вже майже як почитати книжку;)

  Вподобано 1 особа

  1. Юльцю, ти просто рятуєш мою репутацію в моїх же очах ) Бо мені здавалося, що минулолго року я читала самі очевидні бестселери, що їх всі вже давно прочитали )

   Вподобано 1 особа

  1. мабуть, тому що з поп-феміністичною (у сучасному ізводі) проблематикою більш, як в половині випадків, збігаються, шо аж гай гуде. неодноразово бачила, як використовували замість ілюстрацій для кейсів – в картинках воно ж простіше

   Подобається

    1. А тут ще варто зважати на культурний геп: для сучасної американської молоді самоочевидними є речі, які 30-40 років тому були скандальними й незрозумілими – наприклад, поговорити про місячні в порядному різностатевому товаристві. Тому для них такі штуки, як у Сари, можуть бути життєвою нормою (насправді, не в усьому, у неї є пункти, які й зараз звучать сміливо), а у нас це все ще “Ого!”.

     Подобається

     1. ааа.. ок. в цьому контексті зрозуміло. я часом забуваю про ось цю різницю в культурі. то так втомлює слідкувати за тим, що у нас вже прийнято, а що ще ні… =___=

      Подобається

 2. О, Cold Comfort Farm – теж моя книжка року! Разом з купою Пратчетта, включно з Тіффані. От саме дитячі романи Пратчетта мені б дуже хотілося побачити в українському перекладі.
  Ще три книжки з шістнадцятки тепер маю намір прочитати, дякую! Підсумки у вас прекрасні 🙂

  Подобається

   1. “Among Others” – вкотре на неї натикаюсь, цього разу отримала фінальний поштовх у потрібному напрямку; “Through the Woods” – клікнула на пост про книжку, візуально – дуже про мене, і за роздповіддю, здається, теж; “Жінка в традиційній українській культурі”, як знайду.

    Вподобано 1 особа

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s