Двічі по п’ять до 12 квітня. У польоті

Треба, треба здувати порох з трохи призабутої рубрики! І “Двічі по п’ять” сьогодні тематична. На честь Дня авіації та космонавтики (він у нас доволі обмежено всесвітній, але все ж таки) закортіло поділитися книжками про польоти. Кілька років тому вони мене просто переслідували, але й зараз регулярно трапляються.

lifehacker.jp
Фото з сайту Lifehacker.jp
Героїчним зусиллям стримую себе. Очевидна “Леді Африка” від Нашого Формату цього разу піде поза конкурсом. А оскільки із жіночо-авіаційною тематикою у нас все не дуже добре, то треба попередити, що всі книжки з п’ятірки прочитаного мають російські переклади. Усі вони художні і не всі – дуже серйозні, але всі – цікаві у свій особливій спосіб.
angel_rejha
Пунктом першим серед читаного піде роман Аніти Мейсон “Янгол Рейху“. Здається, саме він відкрив мої несподівані польотні читання. Обережне кружляння британської романістки навколо постаті Ганни Райч – іконічної льотчиці-випробувальниці Третього Рейху – призвело до того, що письменниця написала свою власну героїню, за мотивами так би мовити. Її Фредді – дівчина-мета, яка здолала майже всі перешкоди на шляху до омріяних польотів. А от історію разом з роллю в ній Німеччини здолати не змогла.
Пункти другий та третій розповідають плюс-мінус схожі історії з іншого боку.
36822
Два – це “Дівоча бензоколонка” Фенні Флегг (перепрошую, що скорочую назву, вона безжально довга). Відома американка в притаманному для неї стилі “Солодка глазур на залізному тістечку” в одній із сюжетних ліній розповідає про те, як за часів Депресії виживає (читаємо: зберігає хоч якісь статки та залишки самоповаги) американська родина польського походження. А також про те, як дівчата, які втримали на плаву родинний бізнес, з часом захотіли більшого. Правильно, літати. І літали сестри, зокрема, для WASP – Women Airforce Service Pilots, допоміжної жіночої авіаційної служби, що активно діяла за часів Другої світової війни.

23498912
Три – це “Янголи Черчилля”. Роман Рубі Джесон цікавий тим, що це фактично/сюжетно/структурно янґ-адалтовий любовний роман-виховання. Зміст із формою трохи конфліктують, але маємо те, що маємо: розповідь про дівча, якому нікуди було податися (не фабрику жеж!) і вона прибилася до вже британських “допоміжних” авіаторок. Тільки їхня служба могла бути складнішою, ніж в американок (я про цю книжку трохи писала тут).
c77a3c751328b288956f6f196e222cd0
Так, це не з книжки, а з серіалу, але я просто не змогла втриматися.
Треба трохи відпочити від воєнної тематики, мабуть. Нехай пунктом чотири стане “Летіти надто високо” – черговий (четвертий за рахунком) детектив австралійки Керрі Ґрінвуд про непосидючу леді-детективку Фрайні Фішер. Так, у цій серії вельмишановна міс Фішер демонструє неабиякі навички керування легкими літаками.
17702265
А пункт п’ятий рушає нарешті у космос. Мої улюблені “Скалки честі” Лоїс Буджолд – теж про війну, але міжпланетну. А також про те, що буває, коли логіка робінзонади зіштовхує лобами військового з мілітаризованої вкрай планети та керівницю дослідницького корабля з планети гендерно-просунутої. Корделія – це вогонь, читайте про Корделію, якщо ви ще ні!
П’ятірка ж нечитаного більш строката і більш багата на нехудожні тексти.
1624
Один тут – West with the Night. Це ті самі мемуари Берил Маркгем, що лежать в основі “Леді Африки“. Дуже вже хочеться почути голос самої Берил. І це як не враховувати запізнілу славу цієї книжечки.
10790345
Два – це Velva Jean Learns to Fly. Я вже читала першу книжку Дженніфер Нівен з цієї серії Velva Jean Learns to Drive – симпатичний роман виховання в ретро-стилістиці, про дівчинку із глибинки, що мріяла про дві речі – навчитися водити авто та заспівати у кантрі-програмі. Аж тут суворі нрави, Депресивні часи, раннє заміжжя… Але, ні, під кінець сюжет робить уже несподіваний кульбіт, а назва другого роману натякає на те, що Велва Джин успішно навчилася керувати своїм життям і рушила долати наступні вершини.
4419501
Три – це Flygirl Шеррі Сміт. Ще один роман про дівчину, яка хотіла літати, що відбувається за часів Другої світової. Але є в цієї книжки цікава сюжетна особливість: Іда Мей хоче вступити до лав WASP, але туди не беруть кольорових дівчат. Шкіра в Іди Мей доволі світла… Чи значить це, що можна ризикнути?
444483
Чотири – знову документальна книжка, причому про жінок, які не полетіли. Фаховими льотчицями були всі тринадцять героїнь дослідження Марти Екманн, але вони хотіли побувати у космосі. The Mercury 13 розповідає історії неофіційного проекту підготовки жінок, яким так і не судилося стати першими американськими астронавтками.
18464362
І нарешті п’ять – знову книжка зі… специфікою. Updraft Френ Вайлд – один з найвідоміших навколофантастичних дебютів останніх років. Мені багато разів радили познайомитися із цим романом про живі кістяні міста та людей з “крилами” – може, уже й справді час. Бо анотація надзвичайно приваблива.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s