Після того, як чергова серія “Географії читання” наштовхнула мене на думку про паралельний необтяжливий челенж: поступово прочитати книжки, дія яких відбувається в усіх країнах світу – я вже довго не роздумувала. Точкою відліку вирішила зробити початок 2017 року, перемальовувати мапу – кожні 15 країн, не розтягувати одну книжку на кілька країн, навіть якщо вона дає на те підстави, ну і не ганятися за якоюсь надзвичайно вагомою аутентичністю – на те “Географія” є. Але від рішення до реалізації минуло десь майже два тижні… І тут сьогодні з’ясувалося, що країн вже не 15, тому треба ворушитися, бо нечесно виходить.
Отже мої книжки завітали до:
Австралія та Океанія:
- поки що маємо лише Австралію – тут в пригоді стала чергова книжечка із серії про міс Фрайні Фішер – “Убийство в “Зеленой мельнице” Керрі Ґрінвуд.
Азія:
- Індія – завдяки “Последней принцессе Индии” Мишель Моран (про книжку є пост).
- та Китай – завдяки “Китайському щоденнику української мами” – експат-тревелогу Юлії Смаль.
Африка:
- безсюпризна Кенія – я все ще стрижу купони з “Леді Африки” Поли Маклейн (є пост про книжку).
Європа (нарешті розмаїття):
- Австрія – це раз і це “Емма мовчить” Сюзанни Шолль (“витрачати” цю книжку на Росію я не стала).
- Велика Британія (Англія – так, я вирішила британські країни окремо записувати, хоча на мапі цього видко не буде) – з десяток різного, але нехай буде “Дерево лжи” Френсіс Гардінґ (є пост про книжку).
- Ірландія – “Чудо” Емми Доног’ю.
- Нідерланди – “Тюльпанная лихорадка” Дебори Моґґак.
- Польща – ну, нехай “Тирамісу з полуницями” Йоанни Яґелло, хоча вже не лише воно.
- Україна – варіанти можливі, але зупинимося поки що на “Неболовах” Юлії Ілюхи (тре’ вже про них коротенький пост написати).
- Франція – мабуть, “Мерщій тікай та довго не вертайся” Фред Варґас, дуже вже там Париж переконливий.
- Швейцарія – а сюди я чомусь щедрою рукою прилаштувала “Мілеву Айнштайн” Віди Оґнєнович, хоча можна було б записати її на рахунок Сербії. Але тут такий виразний Цюрих! Ну, наскільки це взагалі в п’єсі може бути.
- Швеція – наприклад, гарна дитяча повість Канні Мьоллер “Я – Янис“.
Південна Америка:
- тут все скромно, є Бразилія – “Бранзолія” Марини Гримич допомогла.
Північна Америка (почувається лиш трішечки краще):
- Американські Віргінські острови – подякуємо Еліс Гофман та “Шлюбові протилежностей“, більша частина дії там триває на Сент-Томасі.
- Канада – не ризикнула вписувати постапокаліптику Емілі Сент-Джон Мандел, тому нехай буде “Емілі виростає” Люсі Мод Монтгомері.
- США – теж багатий вибір, але переміг у категорії House on the Mango Street Сандри Сіснерос.
Якось так. А ще є бонус – Антарктида! Дякувати тому моменту, коли я купила на подарунок “Антарктичну експедицію Шеклтона“. Вийшло 17 країн (з Антарктидою – аж 18). Уф, попереду багато цікавого. З несподіваного: екзотику забезпечили не лише американські письменниці, а й українські, зате єдина німецька книжка серед уже прочитаного цьогоріч – написана про Англію. От іще Німеччина, може, Японія, Скандинавія і трохи Британщини – і очевидні варіанти скінчаться. Але я собі наче пообіцяла навмисно за екзотизацією не бігати – що трапиться, те трапиться. А тепер можна закладатися: дійду до кінця літа до тридцятки чи не дійду?
я теж чекаю якоїсь круглої цифри щоб відзвітуватися:)))
мені от цікаво щось про Шотландія-Ісландія-Ірландія почитати… але тут та, як пощастить, теж спеціально книжки не підбираю.
30-ка? та лєгко!:)
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
Чатуватимемо – чекатимемо на тридцятку )
Удачі з першими круглими цифрами )
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
О, а можна твій формат звіту “спіонерити”? З посиланням на тебе, звісно:)
Я теж була загорілася ідеєю цього флешмобу, але все не могла придумати, як звітувати.
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
Звичайно, можна, якщо зручно буде ) З нетерпінням чекатиму твою версію!
ПодобаєтьсяПодобається