Я тут подумала, подумала… І вирішила, що тоталізатор на одну персону у виборах найкращих книжок року з точки зору аудиторії ГудРідз, що я його влаштовувала минулого року, може стати чудовою традицією. Треба ж якось восени розважатися. Тому цьогоріч зроблю приблизно теж саме – покажу, кому з книжок я співчуваю у цих перегонах.
Той же самий дисклеймер: абсолютну більшість з цих книжок я ще не читала, це є радше вішлист і зайве нагадування самій собі, що з модного-популярного може бути цікавим.
Категорія “Художня проза”
Мене настільки вразило “Несказане“, що кортить авансово проголосувати за другий роман Селесте Інґ. Власне, я не стала стримувати це бажання.
Також можна було б проголосувати за доповнення до “Люсі Бартон” Люсі Страут та новий роман Арундаті Рой.
Категорія “Детективи й трилери”
З усієї чарівної двадцятки я читала рівно одну книжку – і за неї голосую з чистою совість. “Глибоко під водою” – не шедевр, але за пристойна жанрова проза з цікавим підтекстом і важливою проблематикою (мій пост про книжку лежить отут).
Категорія “Історичний роман”
Тут, як заведено, цікаві дві третини номінованих книжок, але забіг виграє роман про жінок-шпигунок.
Також можна було б проголосувати за черговий роман про повоєнну Німеччину, новий роман Крістіни Бейкер Клайн, чергову книжку про нацистську окупацію Італії (так, я передбачувана).
Категорія “Фентезі”
Майже автоматично, звичним жестом голосую за Нору Джемісін. Ні, я цей цикл так і не почала читати. Ну але нашо псувати таку милу традицію?
Також можна було б проголосувати за дещо химерний переказ слов’янських казок у виконанні Кетрін Арден (ось там писала про цю книжку).
Категорія “Любовний роман” – пропускаю.
Категорія “Фантастика”
Ледь не розірвалася між двома цікавими всесвітами, але Енн Лекі перемогла.
Також можна було б проголосувати за продовження “Бінті“, а чому й ні.
Категорія “Горор”
Не проголосувала за нечитану МакҐвайр – сезон минув даремно. Але ні, недаремно.
Категорія “Гумор” – пропускаю.
Категорія “Нонфікшен”
Обома руками підтримую намір “Видавництва” взятися за публіцистику Чімаманди Нґозі Адічі. Тому “Іджіавеле“, звісно.
Категорія “Мемуари та автобіографії” – цього року пропускаю.
Категорія “Біографії та історична документалістика”
Є там трохи цікавого (включно з Тімоті Снайдером), але перемогли “Радійні дівчата” – там про все, схоже: від роботи на фабриках до складнощів модниць з косметикою.
Категорія “Наукпоп” – цього року теж пропускаю.
Категорія “Кулінарія” – аналогічно.
Категорія “Графічні романи та комікси”
Я ще не читала другий том “Монстриці“, але перший зайшов настільки круто, що мушу підтримати гарну ідею.
Також можна було б проголосувати за графічний роман про біженців з В’єтнаму або за експерименти кіберпанкових ретелінгів Марісси Меєр з коміксовим форматом. Я вже не кажу про те, що там купа цікавих продовжень на голову валиться. Починаючи з другої порції замальовок Сари Андерсен.
Категорія “Поезія” – пропускаю.
Категорія “Дебют (автора ГР)”
А тут вже можна і Кетрін Арден підтримати.
Також можна було б проголосувати за (голосне зітхання) роман про Home Front в Британії та свіженьке і вже перекладене українською фентезі.
Категорія “Найкращий (реалістичний) янг-адалт”
Видивляюся я цей графічний роман про непросте дорослішання, видивляюся… Але поки що не пощастило.
Категорія “Фентезійний/фантастичний янг-адалт”
Тут звично густо від продовжень уже розпочатих циклів, але найбільше тягне на початок нового. Про дівчину, що рушила рятувати молодшу сестру від Короля Гоблінів. Єп, мені це також щось нагадує. Але не можу кидати каміннячко в людину, яка теж хоче пофантазувати на мотив “Лабіринту“.
Категорія “Найкраща дитяча книжка”
З усіх можливих варіантів чомусь перемогла повість про острів та дівчинку, яку принесло морем. Можливо, в тому лірична обкладинка винна.
Категорія “Книжка-картинка” теж в мінусі.
Фух. Завтра розпочнеться фінальне голосування, отже буду знати, що з моїх фавориток відпаде одразу, а що ще спробує поборотися. Конкуренція солідна – кілька зіркових авторів цього року можуть зірвати всю касу. Наприклад, дуже хочеться вірити, що у фентезі не переможе сценарій до “Фантастичних звірів“. Будемо подивитися.