Goodreads Choice Award: переможці і мої книжки-фаворитки (тут трохи поплачемо)

От і з’явилися підсумки голосування користувачів ГудРідз. Знову все доволі передбачувано – є титани, що їх ніхто з місця не посуне. Але є й цікаві моментики. А з моїми книжками-фаворитками… з ними по-всякому, але переважно – погано і дуже погано.

grca-winners

Номінація “Художня література“: переміг варіант з категорії “Хто б оце сумнівався”. “Та сама я” Джоджо Мойєс – продовження розповіді про життя-буття Луїзи Кларк  – почувається доволі впевнено. Розрив із другим місцем у чотирнадцять з хвостичком тисяч голосів.

Номінація “Детективи/трилери“: тут всіх обігнав варіант з категорії “Хто б оце сумнівався (в кубі). Тобто “Сторонній” Стівена Кінга. Четвертий том пригод Корморана Страйка та Робін Еллакот лише на третьому місці. Здається, я образилася на американський актив сайту.

Номінація “Історичні романи“: і продовжую ображатися. Ні, я розуміла, що в нового роману Кейт Аткінсон шансів не дуже багато, приголомшливий успіх “Життя за життям” був радше флуктуацією. А цього року без варіантів, перемогла The Great Alone Крістін Генни (єп, авторка “Солов’я“) – роман про Аляску та пропрацювання травм В’єтнамської війни. На другому місці, до речі, “Татуювальник з Аушвіцу“, Книголаву спецприз за передбачливість.

Номінація “Фентезі“: а отут вже несподіванка! Із солідним відривом від другого місця (майже вдвічі) на першому опинилася Circe (“Кірка” або, якщо хочете, “Цирцея“)  Маделін Міллер – ретелінг грецьких міфів з прожіночої точки зору. Моє дорогоцінне Spinning Silver – лише на третьому.

Спецномінація “Найкраще з найкращого“: зненацька! окей, не так вже й зненацька, розголос у книжки шалений, екранізація, все таке – The Hate U Give Енджі Томас, підлітковий бестселер за мотивами руху Black Lives Matter.

Номінація “Любовні романи“: тут теж доволі несподівано. У жанрі безліч перевірених коріфейок, а переміг дебютний роман – The Kiss Quotient Хелен Хоан. Я це, мабуть, почитаю – це книжка про героїню з аспергером, написана авторкою зі спектру.

Номінація “Фантастика“: у фантастиці тріумфує Вікторія Шваб – з Vengeful цього разу.

Номінація “Горор“: типове “Розходимося”. Само собою Elevation – мікророманчик (серйозно, там 150 сторінок) Стівена Кінга.

Номінація “Гумор“: тут традиційно люблять зірок. Цього разу – у варіанті збірки есеїв комедіантки Тіффані Геддіш – The Last Black Unicorn.

Номінація “Нонфікшен“: у цій номінації ніколи не вгадаєш, куди читацькі симпатії поведе. Цього разу – в серйозний бік. Перемогла Мішель МакНамара з I’ll Be Gone in the Dark: One Woman’s Obsessive Search for the Golden State Killer – так, це те, чим здається із заголовку, документальне розслідування серійних вбивств.

Номінація “Мемуари та автобіографії“: і тут не без сюрпризів. Я чомусь думала, що безальтернативно переможе Мішель Обама зі своїми мемуарами, але ні. Educated Тари Вестовер – історія боротьби за освіту дівчини з родини сурвайвалістів-ігнорувальників цивілізації.

Номінація “Історичні розвідки та біографії“: Варіація на тему “Я все ж таки погано знаю американців”. Переможна книжка – The Good Neighbor: The Life and Work of Fred Rogers Максвела Кінга. Біографія іконічного дитячого телеведучого.

Номінація “Науки та технології“: минулого року в цій номінації перемогла астрофізика (Ніл Деграсс Тайсон тобто), а цього року – динозаврики. The Rise and Fall of the Dinosaurs: A New History of a Lost World Стівена Бруссета.

Номінація “Кулінарія“: у кулінарній парафії перемогу святкує Кріссі Тейґен і то не вперше – Cravings: Hungry for More.

Номінація “Комікси та графічні романи“: без варіантів, just again. Вийшла нова книжечка з міні-коміксами Сари Андерсен -> – перемогла нова книжечка з міні-коміксами Сари Андерсен. Власне, цього року – Herding Cats.

Номінація “Поезія“: у номінації It doesn’t look like anything to me перемогу здобула Аманда Лавлейс із The Witch Doesn’t Burn In This One.

Номінація “Дебютант на ГудРідз“: вперше, вперше перемогла книжка, за яку я голосувала! – Children of Blood and Bone Томі Адеємі, підліткове фентезі з нотками африканського колориту.

Номінація “Янґ-адалт“: перемогу собі забирає шкільна драма – Leah on the Offbeat Беккі Албертеллі.

Номінація “Фентезійно-фантастичний янґ-адалт“: цього року традиційну битву фендомів Сари Маас та Кассандри Клер трохи зіпсував самовідвід останнього. Маас і перемогла – Kingdom of Ash. Голлі Блек, яку і підтримувала, зупинилася на третій сходинці.

Номінація “Дитяча література“: ви не повірите, але знову! Якщо у перегонах бере участь котрась книжка Ріка Ріордана (а часто, навіть не одна така) – в інших шансів нема. Цьогоріч приз письменнику приносить The Burning Maze. Але Вікторія Шваб теж старалася.

Номінація “Книжка в картинках“: як її називають, “ода любові до себе” Ґрейс Байєрс – I Am Enough – обігнала історію про кроля-високопосадовця. Розрив мінімальний – лише 171 голос.

“Отаке”. Моїм симпатіям цього року категорично не щастило.

І трішечки традиційної статистики: з 21 номінації у 16 перемогли книжки, написані жінками. Враховуючи, що з п’яти, що лишилися, дві забрав Стівен Кінг – результат нічогенький.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s