Березень вийшов дуже кіношно-серіальним – я дивилася нетипово багато всякого різного, зробила випуск Вісника екранізацій, а тепер настав час нечастої, але традиційної добірки трейлерів. Цього разу вони як на підбір – усі екранізації читаних книжок (про деякі я кілька років тому писала відгуки), але в усіх – крім одного, зрозуміло, пункту – мінімальні шанси опинитися на українських екранах. А шкода, на деякі з цих фільмів я чекаю давно. А, ну ок, ще там є один серіалець.
/Барабанний бій/ по-перше, днями виходить в світовий прокат кіноверсія The Aftermath Рідіана Брука (пост-відгук на книжку) – роман про британську родину та німецьку родину. Про окупантів та окупованих. Про Гамбург, зруйнований бомбардуваннями союзників, перші етапи денацифікації, несприйняття Іншого та заборонене кохання.
По-друге, теж от просто зараз має вийти екранізація “Бернадетт” Марії Семпл (короткий відгук) – досі не можу оговтатися від того, що дошкульну сатиру на спосіб життя айтішників Західного узбережжя у нас позиціюють як типову підліткову книжку. А між тим це дуже сумна (хоча й дуже весело написана) історія про трагедію зруйнованої жіночої кар’єри. А головна принада фільму – Кейт Бланшетт.
По-третє, я й не очікувала, а, виявляється, зняли кіноверсію “Компаньйонки” – книжки, яка мене несподівано сильно порадувала років зо три тому (пост-відгук). Буремні 1920-ті, знуджену домогосподарку середнього віку винаймають як компаньйонку для юної дівчини, котра мріє навчатися балету в Нью-Йорці. Дівчинка – Луїза Брукс, але це не єдина принада книжки. Сценарист фільму – Джуліан Фелловз, він цю епоху любить, це плюс. Також в головній ролі одна з його улюблених акторок, а Елізабет МакҐоверн завжди приємно бачити.
У-четверте, закриваючи тему історичних мелодрам – ура, нарешті показали тизер до “Відданої” – екранізації “Фелікс Австрія“. Вигляда трохи дивно, але цікаво ж, що там назнімали!
І останнім, п’ятим пунктом в оновленій колекції нехай буде серіалець про мумі-тролів. З виду дуже няшний, сподіваюся, що британці і специфічний гумор Туве Янсон подужали, бо хто, як не вони.