Настав час підбивати книжкові підсумки і я традиційно почну з Географії читання. Ну, бо з географією все дуже сумно, і цьогоріч це буде десь як: 15 хвилин ганьби – і вільна.
Минулого року я червоніла, зеленіла і вважала поганим результатом начитати за рік книжки авторів з 29 різних країн. Ну і сама собі sweet summer child – бо за 2019-й тих країн вийшло всього лише 23. Але радує те, що є кілька незвичних пунктів і один – ексклюзивний.
Get your own travel map from Matador Network.
Загалом на мапу боляче глянути: нульова Африка, недороблена Скандинавія, Балкани та більше частина Центральної Європи як велика сумовита пустка – все це дуже погано. Азія без Японії – це теж нетипово, але там принаймні є, чим похвалитися. Ну і найпростіші варіанти лишилися незмінними.
У порівняні з третім кварталом до мапи додалося п’ять кольорових плямочок. Три з них – завдяки графічним романам.Читайте комікси – комікси рятують від всього!
- по-перше, Австрія – завдяки чарівним пасивно-агресивним подорожнім нотаткам Йозефа Рорера
- по-друге, Італія і тут допомогла не Елена Ферранте, а Франческа Меландрі
- по-третє, у моїй читацькій статистиці дебютує Ліван – дякувати графічним мемуарам Зейни Абірахед I Remember Beirut
- четвертий пункт – це теж дуже нечастий гість на мапі – Нідерланди. А запросила цю державу до статистики графічна біографія Вінсента ван Гога Барбари Сток
- і нарешті п’ятий пункт – Туреччина і знову графічна історія, яку розповіла й намалювала Еданур Кунтман.
Отаке. А, ледь про головне на забула – про перегони.
Отже на п’ятому місці щорічного ралі з результатом в 5 книжок опинилися Польща (могла й краще старатися!) та Ірландія (а оце вже дивовижа).
На четвертому місці з солідним пакетом начитаного – 9 книжок – Канада.
“Бронзу” несподівано отримала минулорічна чемпіонка Велика Британія – всього лише 22 книжки.
“Срібло” (ви вже здогадалися) в України. 31 книжка, дуже достойний результат, сильно не кожного року він аж таким буває.
Ну і “золото” за майже непереможними США. Цього року мораторію не було і начиталося мені аж 49 американських книжок.
Поза конкурсом виступали міжнародні проєкти – переважно антології та комікси, над якими працювали багатонаціональні команди. Таких було аж 12.
На 2020-й нічого собі не планую. Подивимося, що з того вийде.