День народження за місяць. Передсвятковий вішлист

2020-й набирає обертів, оголошення анонсів “підАрсенал” та “підФорум” тішить серденько і змушує сумувати гаманець, деякі цікавезні майбутні книжки я читаю просто тому, що мені випало щастя їх перекладати, але час вже укладати перший цьогорічний вішлист. Тим більше й такий-сякий привід є: вчора іменини були, рівнесенько за місяць – ще більше свято, а найкращий подарунок самій собі – то книжки. От про майбутні подарунки поговоримо.

Спочатку про подарунок, який точно-точно-точно має бути – бо його я вже навіть передзамовила. У травні (ох вже ця арсенальна лихоманка!) має нарешті вийти найсвіжіший з недетективних романів Кейт Аткінсон. Я вірила, чекала, не читала в оригіналі – і от нарешті. Усе, як завжди – Наш Формат, чудова обкладинка, переклад Ярослави Стріхи, в якому ніколи не сумніваєшся. (Маю, маю книжечку!)

84264282_10157992390134889_7351139880644116480_n

А ще не менш довгоочікуваний опус магнум Ольги Токарчук. Це книжка, що за неї страшно братися, але… ранній модерн, міттелойропа, релігійні чвари, мммм, я це люблю.

Tokarchuk-cover-cifra-NEW-2_page-0001_ONGZUWM.jpg.300x450_q85_crop

Або ж давно анонсована ВСЛ збірка оповідань Кармен Марії Мачадо (і ця вже є).

her_body_and_the_other_parties_cover

А що крім цього? Далі у програмі мало не найеклектичніший вішлист за всю історію цього блогу.

 • наприклад, продовження пригод Корморана Страйка та Робін Еллакот. Дуже люблю цю частину, бо вона – ідеальне поєднання сімейного детективу а-ля Агата Крісті з недобрими кпинами про роботу навколополітичної системи. Саме так, не самої політичної – йдеться про те, як працюють політичні журналісти, піарники, працівники офісів парламентарів та міністрів.  Розумію, що це сумнівне мімімі, але сім років в політичній журналістиці – це профдеформація назавжди.

754876_1_original

 • наприклад, перший том трилогії Голлі Блек про людських дівчат в жорстокому ельфійському світі. Це такий собі Джордж Мартін для підлітків, але не сказати, що прямо-таки на мінімалках. Будете читати про коронацію – згадайте цей твіт. Але головне – це дуже хороший текст про булінг, про те, що він робить з жертвами та кривдниками, і хто з них з часом може стати переконливішим чудовиськом.

9789669820631-800x800.jpg.pagespeed.ce.nrP_0X1Cag

 • наприклад, легкий пізнавальний нонфікшен про культурологічну роль червоної помади. З виду воно трохи дивне, але в ArtHuss зазвичай хороший портфель проєктів плюс це трохи нагадує ті спекотні літні, коли я билася над наукпопом про барвники та відтінки – десь такого плану начеб має бути книжка.

lipstick-cov-site-1500h1000-white-1500x1000

 • наприклад, ще комікс чарівної новозеландки Кейті О’Нілл – цього разу про підводне царство (і ця також).

q-dkk-26366-01-ubuchtavodoroga_cover_ukraine+++-300x420

 • наприклад, чергова мелодрама в декораціях Другої світової війни – але цього разу з акцентом на Туреччину, а про неї я в такому контексті ніц не читала.

52780_95264

 • наприклад, ще одна книжка Анджели Нанетті – цього разу про морько й самотнього хлопчину (і оця).

mistral_0

 • наприклад, ще порція польського янгадалту від Школи.

0c7c90396f6e467ceba31d2987d6bec7

 • наприклад, внєзапна дитяча книжечка про обійми на прикладі кактусів. Скоріше за все я її на подарунок куплю, але дуже цікаво самій подивитися, бо я – складнообіймашкова людина, яка дуже повільно опановувала концепцію несанкціонованих доторків.

obiymy_mene_cover

 • наприклад, щось карколомно-химерне канадійське від Видавництва Анетти Антоненко.

123

 • наприклад, заключна частина трилогії “Палімпсест” Ярини Каторож, а в мене якраз перші дві книжки лежать і чекають на слушну мить для прочитання.

754952_1_original

 • наприклад, ще одна дитяча книжка про Марію Кюрі. Оту малючкову, що КМ-Букс були видали я читала й дарувала, тепер цікаво глянути на те, як на трохи старший вік про неї розповідають – бо все ж таки біографія в людини була непересічна, але й лячна.

marie_curie_0

 • наприклад, ще один роман Сари Вінман – а “Коли Бог був кроликом” мені направду сподобався.

q-tag-25899-01-u_saravinman_marvellousways_cover_ukraine(7bc)+-300x420

 • наприклад, загадковий роман про трьох французьких жінок, які плюнули на всі проблеми й ламанулися дивитися на північне сяйво. Це має бути повчально-терпавтичне читання, бо такі анотації викликають у мене нервову гикавку.

same_chas_zapaluvaty_zirky_0

 • наприклад, наступна книжка загадкової бельгійки Каролін Ламарш, яка, здається, в своїх текстах тварин любить і поважає більше за людей – і не ризикну сперечатися з такою концепцією.

Ламарш_обкладинка

 • наприклад, ще одне довгоочікуване фентезі, збудоване на матеріалі африканської демонології. Більше, більше екзотичного фентезі! Його в нас страшенно мало видають (і цю прочитала).

87287

Якось отак. Це точно не все, що хотілося б, але таке, що впало в око просто зараз.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s