Форум на порозі, цього разу я до Львова не потраплю, але це ж не привід не скласти список обов’язкових закупівель! Тим більше, що вішлист назбирався величезний, і його доведеться розбити на три частини. Сьогодні про врожай дитячої й старопідліткової літератури. Трохи українського та скандинавського, багато американського, продовження популярних серій, початок нових – і кілька історій в картинках.
До найочікуваніших новинок цієї осені я, мабуть, зарахувала б дві перші книжки із серії Рошані Чокші про Ару Шах – дівчинку, яка дуже близько познайомилась з індійською міфологією (Жорж)
А ще, а ще…
- продовження пригод Ніни з тієї Польщі, де з неба падають янголи – про першу книжку і про другу книжку (АССА)

- перший том “Кіберхронік” Марісси Майєр – пригодницький кібер-біопанк про кібергізовану Попелюшку, яка дуже невчасно загубила… ногу (Ранок)
- дуже милий дитячий графічний роман колумбійської письменниці Лорени Альварес про духів-світлячків (і проблему переростання уявних друзів) (Артбукс)

- графічний роман за мотивами “Відьом” Дала. Я, може б, і повз пройшла б, бо першоджерело не читала, жодну екранізацію не дивилась, але авторка “коміксизації” – фантастична французька художниця Пенелопа Бажьо, і це така крутота, що в нас її видають! (Жорж)

- молодшопідліткова повість про дівчинку, яка живе на два дома – з мамою та татом (ВСЛ)

- продовження саги про складне особисте життя Лари Джін (Ранок)

- ще одне продовження – українського пригодницького роману про хвацьких шпигунок з притулку “Артеміда” (Віват)
- підлітковий пізнавальний худліт про дівчинку, яка волонтерить у ветеринарці (Книголав)

- янгадалтовий роман про дівчину, яка прибрехала – і почала дописувати до модного підліткового глянцю (так, важко втриматись і не почитати художку про журналістику) (Книголав)

- новий роман Ніколи Юн – цього разу з танцювальним акцентом (Ранок)

- повість про дівчинку, яка пішла рятувати сестричку від піратів (єп, запасаю на зиму читання) (Небо)

- і ще одна казкова повість – для молодших школярів – про дівчинку, яка втратила свого найкращого кошлатого друга, але він повернувся. Мінуси – повернувся привидом. Плюси – він такий в їхньому маєтку не самий. Я книжку Гавчика прочитала давно (виступила в новій для себе ролі редакторки перекладу) і з нетерпінням чекала на її вихід українською. Привиди й пригоди, класні ілюстрації – це дуже круто, але який там космічно прекрасний і при цьому незлобний стьоб над британською аристократією! (Жорж)

“Отаке”. Завтра – випуск про дорослий нонфікшен.