Перший погляд. Читацький застосунок Rork

Якби ще рік тому мені сказали б, що читання більше 15 хвилин поспіль перетвориться на малопідйомний процес… мені було б дуже соромно. Але що поробиш – життя змінилось, читацькі звички також, але часом виникає потреба відшукати оту колишню затяту читачку. Щоб підготуватися до ефіру Фантастичних talk(s) про ключові фант’премії США (ви ж дивилися запис того ефіру?), довелося поставити апку з трекінгом читання, і я багато нила з цього приводу в твітері, але твітер для того й створено, щоби… Ну от, знов відволіклась. Апка виявилась корисною, я переконалася, що читати “для діла” – це дійсно мінімум три години на день, але на наступний день після ефіру радісно її знесла. А потім зрозуміла, що є свій шарм у таких штуках, і одночасно ж – зустріла посилання на український аналог таких програм, Rork.

Отже Rork – це дійсно аналог читацького щоденника, який дбайливо рахує прочитане, дозволяє додавати нотатки по ходу читання (в тому числі – у фотоваріанті, що властиво далеко не всім таким апкам), генерує календар читацьких успіхів, ще й дає можливість піддивитися, що читають інші користувачі. Зара’ коротенько розкажу й покажу, який це має вигляд.

Застосунок дозволяє додати будь-яку книжку, залізобетонна умова – хіба що вказати назву. Автор, обкладинка (можна сфотографувати свою, а можна й в інтернеті пошукати) – це вже опції. Але для читання потрібно вказати кількість сторінок. Атенсьйон, головний недолік застосунку для мене (в нинішній його версії) – трекати прогрес читання можна тільки в сторінках, а оскільки я багато чого читаю з ридера, який сторінки рахує дуже альтернативно – опція вказати “я зараз на 78 відсотку” була б сильно не зайва, бо наразі зникає сенс возитися, прикидуючи на око, більш як з половиною читання.

Інші стандартні опції працюють чудово.

Рахуючи сторінки прочитаного за сесію, програмка прогнозує, як довго доведеться читати книжку:

Будує графіки темпу читання від сесії до сесії:

Дає можливість насолодитися кінцевим результатом:

Можна розкласти книжки по “кошиках”-колекціях.

Можна подивитися, як читанню ведеться день у день (кольоровий маркер – це час, приділений читанню в конкретний день, як бачите “Мандрівний цирк” я ковтнула за два дні):

А можна глянути, що читають інші читачі й додати собі цю книжку до колекції (перепрошую за кривувату спробу приховати чужу прайвасі), а заразом підтримати цю людину емодзиком:

До речі, про прайвасі – читати на загал геть не обов’язково, пташечка “публічно” – тільки опція. Таємничі книжки мають для чужинців отакий вигляд:

Загалом, якщо не забувати вмикати трекер – читати з Рорком прикольно й зручно. Дуже цікаво порівнювати темпи читання залежно від мови книжки, жанру, формату – це доволі пізнавально. А календарик – натуральний ворог прокрастинації, дивиться отими сумними й сердитими личками, що ой. А от соціальну складову, очевидно, ще будуть допрацьовувати (припустімо, з’явиться функціонал одночасного читання книжки, така собі подоба вбудованого книжкового клубу – дуже круто було б). Бо зараз це дуже непоганий маркетинговий інструмент для видавництв: легко засвітити новинку плюс підкреслити захопливість книжки, бо кому ж не стане цікаво, що це за роман, який людина, не відлипаючи, вже півтори години читає. А от для інших читачів… Ну, це точно сприяє прокрастинації. Енівей, треба буде пошукати там знайомих – бо ж не всі прогрес читання на Гудрідз вказують (я сама це зрідка роблю), а дивитися, як читають інші люди – це майже як дивитися, як тече вода…

Тож на перший погляд – симпатична і по-своєму корисна штука. А якщо ще й вийде прокляття електронних відсотків здолати – взагалі стане для мене майже ідеальний трекером.

Наразі застосунок безкоштовний, придивитися уважніше можна на сайті.

One thought on “Перший погляд. Читацький застосунок Rork

  1. Скільки ж тих типів читання існує? Для задоволення ти 400 сторінок книги прочитуєш за тиждень, а по роботі – їх можна і за півдня проковтнути. Щоправда, без задоволення) Застосунок має бути корисним також і для літкритиків, як на мене…

    P.S. А можна заднім числом вносити данні (тобто не нажимаючи на секундомір при початку, а ввечері – одразу за весь день)?

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s