Графічна пауза. #КороткоПро мої весну та літо в мальописах. Частина I

Я вже не раз скаржилась, що з початком великої війни й вимушеним переселенням у мене, як і в багатьох, міцно відбило здатність концентруватися на об’ємних текстах. То рятувалась текстами або короткими, або з картинками, а за можливості – намагалася поєднувати. Та попри це виявилось, що за весну та літо мальописів прочиталося не аж так багато, але пачечка все одно вийшла солідна, до того ж там є й кілька неочікуваних варіантів. Головна сенсація – я почала читати манґу! (треба буде якось розповісти, чому читання манґи – це сенсація) Але попри те, що я чесно скриншотила цікаві сторінки й планувала нормальні випуски Графічної паузи, ніц з того не вийшло. То розкажу бодай отак – дайджестом, хай навіть з величезним запізненням.

Космічні пригоди

Здається, саме перший том “Саги” був першою ж книжкою, яку я прочитала від початку й до кінця за повномасштабного вторгнення (строго кажучи, перед тим я три тижні мучила “Позолочених вовків“, але я їх ще в Києві почала, “мучила” – то не перебільшення було). Читалася ця “Сага” дивно: з одного боку, там про війну, ще й описану так, що застрягає в горлі: ми так давно ворогуємо, проксі-конфлікти, це все політика, make family not war… місцями це було нестерпно огидно. Але з іншого – оця космічна проксі-війна з божевільними персонажами й ще божевільнішими пригодами сприймалася настільки відірваною від реальності, що в якийсь момент я струсила із себе трохи несправедливі асоціації, втягнулась і навіть розшукала другий том англійською. От тільки один момент й досі крає серце, й абстрагуватися від нього не виходить. Той, що про бебіситерку Ліщинки, якщо ви пам’ятаєте, в чому там особливість персонажки.

Манґа-горизонти

Якщо чесно-чесно-чесно, то до східноазійських мальописів я підступилась раніше – ще в січні читала маньхву “Берегиня” від видавництва Сафран, і це було колоритно, по-своєму цікаво, місцями занадто прямолінійно (є у мене певні проблеми зі сприйняттям емансипаційних мотивів в азійських культурах – постійно треба нагадувати собі, що в тамтешніх патріархатних порядків зуби місцями гостріші за наші) і страшенно некомфортно от саме в читанні – від намагання вибудувати струнку сюжетну лінію з незвично розташованих панелей мозок періодично погрожував піти у відпустку. Тому за власне манґу я бралась із острахом і позичила була найняшніший за відгуками варіант – перший том “Ательє чаклунських капелюхів“. Хух, оце вже було воно – приємна історія, цікава магічна система, знайома за аніме динаміка стосунків між персонажами й логічніше організовані панелі. І хоча мене все ж таки трохи бентежить вайб “школа для дівчаток-підлітків, якою керують чоловіки”, за другим томом уже можна сказати побігла підтюпцем – “Ательє” виявилось чесним затишним читанням.

А от “Сага про Вінланд” була вже сміливим (це все ще я, а я боюся манґу, пам’ятаєте?) експериментом, і купилась я на саму тему подорожей вікінгів через Атлантику. Судячи з усього, до Америки ми допливемо нескоро, але загалом це було дуже круто: і сам підхід автора до того, як він розповідає історію, й доречне жонглювання історичними фактами, і неймовірно динамічний малюнок – від екшен-сцен Макото Юкімури просто перехоплює дух. Так, другий том я вже теж уже, але то було восени.

Знайомі світи

Краще за нові горизонти часом є хіба що можливість зазирнути за вже знайомі обрії. За весну-літо я це робила тричі. Двічі вдало, а один раз… ну таке. Ну таким було повернення до світу “Сендмена” у варіанті Нало Гопкінсон та Ко. Перший том “Дому шепотів” лишив по собі змішані враження, й другий – “Анансі” – лише поглибив оце враження: “Чуваки, а люди вам навіщо, розберіться вже якось самі!”. Намальовано це все прекрасно, але співчувати Ерзулі вже не тягнуло, й сподобались мені тільки три моменти: підхід Павучка до виплітання історій, хитродупість Коринтянина й камео Мазекін.

А от продовження історії про чайних драконів та нова порція стріпів Сари Андерсен радували беззаперечно. К. О’Нілл продовжує виплітати мотив пошуку свого шляху й відповідальності перед предками, але третій том, “Гобелен чайних драконів“, вирізняється осінньою меланхолійністю й якоюсь приємною впевненістю в тому, що коли твердо обереш свій шлях – весь світ допоможе тобі його триматися. У реальності з цим зараз не дуже, тому дуже втішно, коли бодай в героїв графічного роману все добре. А Oddballs – це та класична Андерсен, якої мені, чесно кажучи, бракувало в Herding Cats – без спроб загравати з довгими сюжетами, все коротко й про улюблене: стосунки дівчат-інтроверток із собою, людьми, реальністю, масовою культурою та книжечками! Люблю-не-можу, але все ж мрію про продовження “Ікол” і тим часом задивляюсь на Cryptid Club.

Хух! Сподіваюся, продовження допису не забариться – там буде про добірку переважно підліткових графічних романів та про комікс про бойових мишей. Так-так, саме мишей, не хом’яків, ви вже, мабуть, здогадались, про що це.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s