Goodreads Choice Awards-2022: переможці та мої книжки-фаворитки

Поки ми ловимо за хвіст електрику, світ собі живе й навіть роздає книжкові нагороди. Та навіть енергодієта не завадила мені поголосувати в Goodreads Choice Awards. Мої смаки дещо розійшлися із загальними, але серед книжок-номінанток цьогоріч було багацько тих, які я хотіла (або навіть встигла) прочитати, та й фінальні позиції моїх фавориток теж непогані. Тож вирішила зробити собі традиційний список на пам’ять, тільки цього разу – вже враховуючи результати.

Категорія “Художня проза

Красне письменство загального профілю цього року пролетіло повз мене з гучним хрускотом, тому тут я навіть голосувати не стала. А якби ризикнула, то, мабуть, до списку “Можна було б проголосувати” потрапив би новий роман Селесте Інґ – про життєві пошуки дорослого сина, якого колись покинула мати.

А хто переміг? А перемогла нова книжка Ґабріель Зевін (авторки “Славетного життя Ей-Джея Фікрі“). Причому з великим відривом від другого й третього місць – нових романів Джоді Піколт та Фредріка Бакмана.

Категорія “Детективи й трилери”

До цьогорічних детективів я придивлялася з деяким острахом, й потенційно найцікавішою здалася “Покоївка” Ніти Проуз. Розслідування від особи нейронетипової героїні, яку за замовчанням важко вважати надійною спостерігачкою (а чи й оповідачкою) – це щонайменш цікаво. Плюс до всього Лабораторія доволі рано оголосила, що український переклад буде, й робить його Марта Госовська. Треба брать – вирішила я. Передзамовлення вже діє.

А хто переміг? Проуз і перемогла – обігнала на вісім тисяч голосів новий роман Люсі Фолі, авторки “Списку запрошених” (а я між ділом пораділа тому, як затишно в цій категорії почуваються британські книжки).

Категорія “Історичний роман”

Я – жінка проста. Бачу нову книжку Кейт Аткінсон – і до памороків вболіваю за Аткінсон. А тут ще й ревучі двадцяті, субкультура нічних клубів та складні сімейні стосунки – все, як я люблю.

Також можна було б проголосувати за “Чотири скарби неба” (нещодавно вийшли українською), свіженьку Ісабель Альєнде (власне, за “Віолету” я й голосувала у фіналі, куди Аткінсон не пройшла, – дуже цікава концентрована сімейна сага вийшла) або ж за роман про прототип Естер Прім із “Шарлатової літери“.

А хто переміг? Новий роман Тейлор Дженкінз Рід – про спробу тенісистки повернутися у великий спорт.

Категорія “Фентезі”

Ох. Тут, майже як завжди, хочеться просто взяти й розірватися. Але голосувала я за прекрасний і щемкий роман Т. Кінґфішер (Урсули Вернон) про принцесу, яка шукала неортодоксальні способи позбутися зятя-аб’юзера. Писала про “Кропиву й кістку” отут.

Також можна було б проголосувати за половину номінантів, але за правилами треба скоротити число забаганок. Окей, тоді за завершення трилогії Наомі Новік про вбивчу школу для юних магів, нову книжку Келлі Барнгілл (де частина жінок відкриває в собі… мммм… внутрішню драконицю) або за “Вавилон” Ребекки Кван – перекладацьке фентезі.

А хто переміг? Сара Маас. З великою перевагою. Але на друге місце вийшла Кван, обігнавши на майже дві тисячі голосів “Казку” Стівена Кінґа.

Категорія “Любовний роман”

Я якимсь дивом встигла прочитати модну новинку, й це було те саме затишне читання, якого я так потребувала влітку. “Book Lovers” Емілі Генрі – це дуже мила й ненадривна історія про стосунки між книжковою агенткою та книжковим же редактором. Видавничий світ США – це як інша планета, але також тут є приємний вайб канікул і життя-буття маленького містечка.

А хто переміг? Ця книжка й перемогла.

Категорія “Фантастика”

Тут теж все було просто – в дорогої моєму читацькому серцю Сільвії Морено-Ґарсії вийшов новий роман – і це ретелінг веллсівського “Острова доктора Моро“. Типове shut up and take my money.

Також можна було б проголосувати за продовження саги про космічних некромантів, новий роман Емілі Сент-Джон Мандел (авторки “Станції Одинадцять“) або черговий космічний трилер М’юр Лафферті.

А хто переміг? Перемогло “Море спокою” – з непоганим запасом. А “Дочка доктора Моро” вийшла на друге місце, уруру, я раділа.

Категорія “Горор”

Продовжуючи тему моєї читацької простоти – в Урсули Вернон я готова читати приблизно все. У тому числі – горори, в неї чудові горори. Пройти повз готичний-готичний ретелінг “Падіння дому Ашерів” мені була не сила, а там ще й повість така, що закохує в себе з перших сторінок.

Також можна було б проголосувати за готичний роман про добровільну годувальницю для вампірів (ну не доноркою ж її називати), трилер про дивні події навколо таборів для інтернованих японців (та сама книжка, яку я дочитала досередини й відклала, бо важко зараз читати про концтабори) та ще одну порцію мексиканської готики (це вже, схоже, майже оформлений піджанр).

А хто переміг? Книжка Джейсона Рекулака на класичній сюжет “Молода нянька та підозріла дитина”.

Категорія “Гумор”

Пропустила.

А хто переміг? Мемуари про американську версію серіалу “Офіс“.

Категорія “Нонфікшен”

Пропустила.

А хто переміг? Ще один бестселер Брене Браун.

Категорія “Мемуари та автобіографії”

Пропустила.

А хто переміг? Мемуари співачки та акторки Дженнет Мак-Карді про складні стосунки з матір’ю в роки свого зоряного дитинства.

Категорія “Біографії та історична документалістика”

І знову пропустила, що ж таке.

А хто переміг? Науково-популярна розвідка про “поганих геїв” – неоднозначних історичних персонажів.

Категорія “Графічні романи та комікси”

Sarah’s Scribbles повернулися! Такі класичні-класичні, десь на рівні першого тому. За них і проголосувала.

Також можна було б проголосувати за історію множинних смертей реінкарнації Калі.

А хто переміг? Четвертий том “Коли завмирає серце” майже на сто тисяч голосів продовження “Пристрастей Олімпу” обігнав.

Категорія “Поезія”

Пропустила.

А хто переміг? Збірка Аманди Ґорман.

Категорія “Дебют (автора ГР)”

Цьогоріч я придивлялася до фентезі за мотивами індійської міфології, але сама його поки що не читала.

А хто переміг? Чикліт “Уроки хімії“, українською виходить у КСД.

Категорія “Найкращий (реалістичний) янг-адалт”

А тут я була придивилася до готичного роману про дівчину, яка хоче стати лікаркою і… знаходить собі підпільного постачальника трупів. Ще не читала, чекаю на українське видання від Жоржа.

А хто переміг? Третій том з трилерного циклу Дженніфер Лінн Барнз.

Категорія “Фентезійний/фантастичний янг-адалт”

Єдина книжка з цієї категорії, яку я прочитала, була дуже спонтанною та дуже вдалою покупкою. Вікторія Шваб написала класичний готичний роман виховання, в якому є а) прекрасна головна героїня – німа художниця, якій непросто переконати світ в тому, що вона існує; б) готичний маєток; в) дуже цікаве потойбіччя. Українською вже анонсувало Небо.

Також можна було б проголосувати за готично-фентезійний трилер про дивакувату родину, роман про мандрівний готель чи за продовження “Шести багряних журавлів“.

А хто переміг?Галант“.

Категорія “Найкраща дитяча книжка”

Я, звісно, прочитала тільки два перші томи пригод Ару Шах (ну, бо українською більше ще не виходило), але це ж не привід не помахати помпонами п’ятому, правда?

А хто переміг? Книжка-картинка про інтровертність.

4 thoughts on “Goodreads Choice Awards-2022: переможці та мої книжки-фаворитки

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s