Від попереднього звіту про перебіг маленького, але дуже гордого челенджу #ЗКнижкоюНавколоСвіту – читати книжки, дія в яких відбувається в усіх країнах світу, – минуло рівно сім місяців. І нарешті настав час похвалитися наступною десяткою “відвіданих” країн (насправді, їх вже раптово стало дванадцять, але дві поки що залишаться інкогніто). І вже є, на що подивитися, – очевидні варіанти закінчуються, починається доросла гра.
Австралія та Океанія:
- по нулях, але один симпатичний пункт уже чекає, щоби потрапити до наступного випуску.
Азія:
- тут уже краще. По-перше, В’єтнам, що його забезпечили графічні мемуари жінки з родини біженців (пост про книжку).
- по-друге, Індонезія – і теж завдяки коміксу – цього разу про Мату Харі (пост про книжку).
- по-третє, Сирія. Ви не повірите, але тут теж “винна” книжка з картинками. Тільки цього разу вже чесна книжка-картинка – Sea Prayer, поема в прозі Халеда Госсейні про тих, хто втікає від війни в Європу.
Африка:
- на жаль, без змін (але і тут вони точно попереду).
Європа:
- за Бельгію в цих перегонах виступив “День пса” Каролін Ламарш.
- за Італію – “Ева спить” Франчески Меландрі (пост про книжку).
- а далі цікавіше. З’явилася Молдова, бо дія The Sisters of the Winter Wood американки Ріни Росснер відбувається в Дубоссарах.
- а ще Румунія – бо саме туди своїх героїнь поселила австралійка Джулієт Марільєр. Про ці дві підліткові фентезійні книжки я ще цього тижня розповім, вони непогано синхронізувалися в моєму читацькому списку.
Південна Америка:
- нарешті тут не сама Бразилія! +Аргентина. Подякуємо Саманті Швеблін.
Північна Америка:
- тепер на мапі є Мексика, причому Мексику забезпечили кілька яскравих екшен-сцен зі “Щирої шахрайки” Емілі Локгарт (пост про книжку).
- а також Пуерто-Рико – так, це все ще “Дом на берегу лагуны” Росаріо Ферре.
Отаке воно все. Ставки ростуть, далі буде цікаво (і хотілося б, щоби наступний пост з’явився не через сім місяців, а хоч трішки раніше).