Книжковий рік цього разу полетів шкереберть (не те, щоб мій читацький до нього не долучився), але є, є все ж таки вічні цінності! Попри те, що Букфорум цього року пройде віртуально, про його наближення віщують стандартні ознаки. Ще середина серпня, а книжкових анонсів все більшає і більшає. І нехай цьогоріч частина з цих гарячих передфорумних новинок очевидно “арсенальна”, зате ми їх нарешті побачимо. Частину книжок, які щойно вийшли чи вийдуть найближчими тижнями анонсували так давно, що вони потрапили до попередніх вішлистів. А дещо – таки чесні новинки (або те, що мені ще на очі не траплялося – таких книжок теж трохи є).
Отже парад книжок, на які так довго чекали книжкові люди, можуть відкрити:
- один з ключових торішніх бестселерів англомовного ринку – анонсовані ВСЛ на початку року “Нормальні люди” Саллі Руні (купила, прочитала)
- другий том стімпанкової дилогії Ірини Грабовської про паралельні світи та боротьбу з нахабними імперіями (прочитала і відписала)
- обіцяний Видавництвом графічний мемуар про переживання (або ж проживання) сімейної історії – а що сім’я німецька, то масштаб історії можна собі уявити
І ще зі сподіваного:
- Віват, котрий сильно пригальмував в карантинних умовах, схоже, вирішив практично одним махом надрукувати все відкладене. Принаймні, я в них аж такої концентрації крутих новинок навіть не пригадую. І серед них кілька довгоочікуваних. Наприклад, книжка про дружбу білої дівчинки та темношкірої жінки в розпал Апартеїду.
- або другий том чергової ельфійської трилогії Голлі Блек.
- чи один з наймоторошніших трилерів, що я останніми роками читала – книжка про зникнення з перфектно ненадійною оповідачкою, старенькою жінкою з уже добрячим альцгеймером. Власне, основна моторошність полягає якраз у спробі Емма Хілі відтворити картину світу, що розпадається на друзки і де вірити, звісно, нікому не можна, але біда в тому, що починати треба із себе.
А до приємних сюрпризів можна віднести:
- ідеальну книжку для дружнього блогу Вандрівник – тревелог молодої шотландки, яка вешталася Карпатами наприкінці ХІХ століття (вже маю книжку)
- щоб два рази не вставати, ще одна книжка від Апріорі – вітаємо нобеліантку!
- ще один розпечений до білого хіт американського ринку. “Моя темна Ванесса” – це роман про жінку, яка постає перед необхідністю переосмислити свій юнацький роман з набагато старшим викладачем. Що це було – справжнє кохання та єднання споріднених душ чи щось значно похмуріше? Чи варто ревізувати події, які сильної мірою сформували твою особистість та уявлення про себе? Думала вже англійською читати, а не тепер не доведеться (також прочитала)
- а ще буде (чи вже є?) збірка оповідань Ольги Токарчук (ага, це режим “Вітаємо нобеліантку-2”) від Темпори
- 21 анонсували чи не найвідоміший текст Дубравки Уґрешич
- ВСЛ видає класику американської підліткової літератури
- НК-Богдан – збірку даркових оповідань шотландської письменниці
- Рідна мова – похмуре підліткове фентезі та трилер із соціалочкою
- знову Віват – цього разу це філґуд-роман про руммейтів, які ніколи не бачилися, бо такими є умови оренди однієї квартири на двох
- а ще КМ-Букс зненацька вирішили порадувати новим виданням “Кораліни” – з ілюстраціями Кріса Рідделла.
Наразі отак. Залишайтеся з нами, впевнена, що до Форуму ще багацько цікавого нападає.