Передріздвяний вішлист. Багато фентезі та всяке інше

Різдво вже рівно за тиждень, я вкотре пообіцяла собі, що книжок найближчим часом не купую – ні-ні! – тому оцей вішлист – прямо таки чесний вішлист! Не декларація про наміри купити наступного місяця, а тиха мрія під ялинку (хм, може, й справді вже ялинку поставити?). То чого ж мені під ту гіпотетичну ялинку хочеться?

Віват одним махом влаштував справжнісінький джекпот передзамовлень, і серед усього іншого – нарешті предметно проанонсував книжку, на яку я дуже давно чекаю. “Позолочені вовки” Рошані Чокші: кінець ХІХ століття, Париж, таємниці, загадкові артефакти та строката компанія дивних людей, котрим треба один такий артефакт розшукати.

Не менш, а, може, навіть більш довгоочікувана книжка – один з трьох найнайнайулюбленіших романів про “Дискосвіт” “Глиняні ноги” – це знову про Варту, а ще про робочий варіант дайверсіті, подолання несправедливості й емансипацію таких упосліджених, від яких ніхто не чекав нічого, окрім покори.

Дитячий нонфікшен про історію читання. З книжок Порталу в мене поки що нічого нема, а якраз з “Бустрофедон та інші” можна було б почати. Бо про книжки, бо про тяглість читання як практики, бо я знаю авторку і в її виконанні готова читати про будь-що – окрім хіба що каталогу запчастин для комбайнів. Хоча… (ця книжка вже в мене є, ось і відгук)

А що іще?

Та-дам!:

 • позасерійний роман Лі Бардуго, про яку я стільки чула, але все ніяк нічого не прочитаю. Тим більше, тут не зовсім фентезі. В тому сенсі, що не про інший світ

 • третій том “Неаполітанської трилогії“. Щоправда, я ще другий не прочитала, але це ж Ферранте, вона після першої книжки отримала непохитний кредит довіри

 • довгоочікуваний фанами другий роман Ерін Морґенштерн – авторки “Нічного цирку

 • до речі про цирк – про цирк можна почитати й українське! Наталія Довгопол повернулася до України початку ХХ століття, але тепер розказала історію не шпигунок-найманок, а артистів мандрівного цирку з комплектом таємниць

 • ще чогось українського? У тому ж таки Порталі нарешті вийшла художня книжка для старшопідліткової аудиторії. Про Темні віки, складні життєві обставини та розділених закоханих

 • наступна порція “Ніколи нічого у видавництва не читала, а вже варто було б” – анонсоване Домом Химер міське фентезі про відьомство в сучасному Києві

 • ще одна книжка “навколокулінарних” репортажів Ольги Карі – цього разу про реалії нашого життя в 1990-ті

 • неочікуваний жанровий поворот – спортивний скандинавський детектив. Так, спортивний – починається, як розслідування доречності покарання за допінг, а продовжується… Цікаво, скільки трупів в програмі?

 • а ще, а ще… сучасна українська проза

 • ще одна книжка британки Сари Вінман

 • дитяча книжка про життя дітлахів з мезоамериканських цивілізацій (тільки от лами в описі мене трохи бентежать – лами – це інки, а інки – це теж Мезоамерика?)

 • підлітковий роман з несподіваною фабулою – про ірландській підлітків, які вирішили полихварювати трішки, пардон, організували банк, щоб позичати друзям гроші під відсотки (і дійсно, що ж могло піти не так в цьому прекрасному бізнес-плані?)
 • біографічний роман Лінн Ульман про артистичне дитинство доньки відомих режисера та акторки

 • екшенова кібер-фантастика про ігровий світ

 • заключна частина трилогії про “Народ повітря

 • і перша частина трилогії про божевільного вченого, котрий знищив світ. Я більше люблю другу книжку з цієї трилогії – “Рік потопу“, але “Орикс і Деркач” – це дуже крутий текст зрілої Етвуд, таке пропускати не можна (ну й контекст другої частини трохи погубиться, не без цього)

Ну а найочікуванішу книжечку під ялинку я вже отримала. Наша радість, наше святочне диво (правда-правда, кульмінація на Різдво та Новий рік припадає!), наші з моєю улюбленою редакторкою “Молекули“!


Усі фото позичені із сайтів чи соцмереж видавців.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s