Goodreads Choice Awards-2021. Мої нечисленні фаворитки

Фірмова забавка осені цього року минає не так весело, як завжди. Головно, мабуть, тому, що я трохи забігана – і то стан цей триває давненько. Як з’ясувалося, цьогоріч я не просто читала обмаль свіжих книжок – я ще й не дуже активно придивлялася до нових видань і навіть не склала впевнений вішлист симпатій. Друга причина – зміни в регламенті премії. У 2021-му скоротили кількість номінацій – це не дуже принципово, просто незвично. А ще прибрали можливість висування книжок-номінанток самими читачами – отут я вже образилась, бо кілька кандидаток таки мала. Хай там як, але загалом списки книжок номінанток вийшли цікавими, хоча й далеко не завжди – саме для мене.

Тож за кого я проголосувала в Goodreads Choice Awards чи могла б проголосувати, якби дізналася про книжки більше?

Категорія “Художня проза”

Кажу вам – істинно останні часи настали, бо… Цьогоріч я пропускаю центральну номінацію. Бо більшість книжок-претенденток потрапляють в категорію It doesn’t sound like anything to me і навіть не виникло гострого бажання розібратися. Так, у списку є нові книжки Елізабет Страут чи, скажімо, Саллі Руні, але… отак вже вийшло.

Категорія “Детективи й трилери”

Знову ж таки, не голосую ні за кого, але тут принаймні теоретичні симпатії є.

Можна було б проголосувати за нові книжки Ліян Моріарті чи Джейн Гарпер або за детектив з присмаком латиноамериканської кухні.

Категорія “Історичний роман”

Ви не повірите… Так, знову не голосую, але.

Можна було б проголосувати за роман про персональну бібліотекарку Морганів – Белль да Коста Ґрін, яка приховувала своє почасти афроамериканське походження, за книжку про жінку-аптекарку, яка допомагала гм-гм вирішувати проблему осоружних шлюбів, чи за бестселер про непросту долю емігранток з Куби, переклад якого вже анонсувала Лабораторія.

Категорія “Фентезі”

Фух, нарешті голосую! Щоправда, за ще недочитану книжку, але, сподіваюся, що сьогодні таки дочитаю. нічого неочікуваного, просто вийшов другий том пригод і гризот язви Ґаладріель у вбивчій школі для юних магів.

Також можна було б проголосувати за продовження офігенного роману “Ґолем і джин” Гелен Векер, перший повновісний роман Джелі Кларка про альтернативну реальність і джинів у Каїрі або ретелінг подій Старої Едди з жіночої точки зору.

Категорія “Любовний роман”

Цього року несподівано не пропускаю: вийшла третя книжка з умовного циклу, розпочатого “Кофіцієнтом поцілунку” – і сподобалась мені значно більше за попередні.

Також можна було б проголосувати за “академічний” любовний роман, який дуже хвалили в моїй Гудрідз-стрічці

Категорія “Фантастика”

Не голосую, але.

Можна було б проголосувати за “Клару і сонце” чи роман про спільну проблему науковиці та її клона – мертвого чоловіка першої і коханця другої.

Категорія “Горор”

І знову нема в мене залізобетонних фавориток, є просто невиразні симпатії.

Можна було б проголосувати за роман про жінку, яка пережджає до маленького містечка і стає об’єктом інтересу місцевої начебто відьми або нові книжки Кетрін Валенте та Дженфер Мак-Магон.

Категорія “Гумор”

Пропускаю повністю.

Категорія “Нонфікшен”

Пропускаю повністю.

Категорія “Мемуари та автобіографії”

Пропускаю повністю.

Категорія “Біографії та історична документалістика”

Пропускаю, але.

Можна було б проголосувати за книжку про життя сестер Блеквелл – жінок-лікарок середини-другої половини ХІХ століття (Елізабет Блеквелл була першою жінкою, яка отримала ступінь доктора медицини в США).

Категорія “Графічні романи та комікси”

Нема “Монстриці” – нема за кого голосувати. Ну, майже жарт, але я очікувала побачити в цій категорії четверту книжку із серії Sarah’s Scribble, але новинка від Сари Андерсен вийде тільки 30 листопада.

Можна було б проголосувати за графічний роман про острівне життя і кохання між дівчатами-підлітками або за комікс про сумних привидів. Сумні привиди – це в мене вже майже читацька спеціалізація.

Категорія “Поезія”

Проголосувала за янг-адалтовий роман у віршах про дівчину із сім’ї іммігрантів, яка живе у часи Великої депресії. Мене взагалі підкорив цей тренд – романи у віршах для юної аудиторії, а тут і сетинг цікавий, і власне поезія (встигла прочитати кілька сторінок, відклала на потім).

Категорія “Дебют (автора ГР)”

Пропускаю, бо там переважно книжки, яким я й так розписалася в симпатіях в інших категоріях.

Категорія “Найкращий (реалістичний) янг-адалт”

З усіх номінованих книжок я читала тільки новий роман Ніколи Юн (українською видав Ранок, назву адаптували у “Танцюй, моє серце“) і голосувати за нього я точно не хочу.

Проте можна було б проголосувати за трилер про розслідування корупції і наркоторгівлі очима дівчинки з корінних американців (так, книжка начебто підліткова) або за ромком про “супових” Ромео і Джульету.

Категорія “Фентезійний/фантастичний янг-адалт”

Не єдина книжка, яку я прочитала, але вона сподобалась найбільше. Елізабет Лім замішала сюжет, нам більше знайомий у версії “Диких лебедів” з фольклором кількох азійських народів і вийшло в неї похмуре, але по-своєму миле фентезі про любов до братів, дружбу з драконами, впертість, відданість і роль юшки в геополітиці.

Також можна було б проголосувати за чергову реанімацію мотивів грецької міфології (цього разу – від Александри Бракен), новий роман Вікторії Авеярд чи чергове дарково-романтичне фентезі про ельфів. У мене ще не всі ельфи прочитані, що ж тут поробиш.

Категорія “Найкраща дитяча книжка”

Єдина книжка, яку я встигла прочитати, цілковито заслуговує на симпатії. “Привиди Офі” поєднують хороший психологічний роман про переживання втрати з міцною містичною компонентою та переконливим поясненням за інституалізований расизм для меншеньких.

Також можна було б проголосувати за продовження симпатичних серій від Рошані Чокші та Вікторії Шваб (ні, сюди ще не дочитала) або за ще одну книжку із серії “Рік Ріордан представляє” – знову корейська міфологія, тільки тепер не в космосі, а на Землі, і про конкуренцію і стосунки між магічними кланами (лисичок теж обіцяли!).

“Отаке”. Подивимося, хто з цього всього вийде у фінал.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s