Goodreads Choice Award-2019: мої книжки-фаворитки

Як то завше буває о цій порі року, у листопаді я починаю захоплено спостерігати за улюбленими перегонами – річною книжковою премією користувачів ГудРідз. Дуже корисне заняття – миттю згадую, скільки всього цікавого я протягом року не прочитала. Але фавориток, як і в попередні роки, маю.

grca-2019

Категорія “Художня проза”

42975172

Не жмогла я, не жмогла не проголосувати за продовження “Оповіді служниці“. Ні, ще не читала – чекаю на український переклад. Так, вірю в Етвуд. Та й відгуки знайомих, чиїм смакам довіряю, дуже обнадійливі. Ну й, зрештою, то є Букер.

Також можна було б проголосувати за проводження розповіді про Олію Кіттерідж, книжку про книгоманку-інтровертку та модний роман Саллі Руні.

Категорія “Детективи й трилери”

38819868._SY475_

Цього року майже не слідкувала за жанром, а найбільший інтерес викликав роман нігерійської письменниці про старшу сестру, котра має дбати про молодшу та її дивні життєві звички трішечки вбивати людей.

Категорія “Історичний роман”

40945642

Тут, як завжди, – хочеться розірватися. Але на перше місце кортить поставити одну з небагатьох прочитаних цьогорічних новинок – “Нічного тигра” (пост про книжку був отут).

Також можна було б проголосувати за голосний новий роман Елізабет Ґілберт (уже купила!), нову книжку Лізи Сі (це неподобство, що її ще українською не видають) та ще одну книжку з категорії модно-молодіжно.

Категорія “Фентезі”

ByFireAbove_hc.indd

Нічого з цьогорічних хітів не читала, але серце рветься від жадібності. І на перше місце виходить давня любов – книжка Шонін МакҐвайр впевнено обходить суперниць на кілька корпусів.

Також можна було б проголосувати за роман з майянською міфологією, роман про книжкові таємниці та продовження офігенного “Міста з латуні” (про першу книжку отут писала).

Категорія “Любовний роман”

39338454._SY475_

Зазвичай пропускаю, але цього року знаю, на що йду. Гелен Хвон пише сучасні любовні романи, котрі мене не бісять – а це неабияке досягнення. Отут (як і в дебютній її книжці) герої з issues та складні сімейні стосунки. А, і в одного з героїв хороший такий аутичний розлад – цього разу в хлопчика.

Категорія “Фантастика”

41093489

Все складно. Тобто зависока концентрація продовжень незнайомих серій чи просто не дуже цікавих письменників. Ну, нехай буде співавторський роман Амаль Ель-Мохтар про подорожі у часі.

Категорія “Горор”

42527596._SY475_

У списку знову є Кінг, тож всі інші книжки можуть покурити й розслабитися, але я авансом проголосую за похмурий горорець Урсули Вернон. Люблю я її дуже, а такого жанру в її виконанні ще не читала.

Категорія “Гумор” – пропускаю

Категорія “Нонфікшен” – пропускаю

Категорія “Мемуари та автобіографії”

42188604._SY475_

Міцно задумалася, але нехай буде так – майже художня автобіографія Кармен Марії Мачадо про складні одностатеві стосунки (і те. що в них також може траплятися аб’юз).

Категорія “Біографії та історична документалістика”

37570548._SY475_

Смілива спроба відновити біографії жертв Джека-Різника. Від анотації такою жвавою сенсаційністю попахує, але завжди цікаво спостерігати, як люди працюють з вікторіанськими джерелами та дискурсами.

Категорія “Наукпоп”

43785830

Зненацька! От захотілося почитати наукпоп про наше посмертне існування. Ні, не душі, тіла.

Категорія “Кулінарія”

44429515._SX318_

З усіх можливих книжок з рецептами рефлекторно обираю ті, що спираються на книжки. Цього року теж так вийшло.

Категорія “Графічні романи та комікси”

45899240

Звичним жестом жмакаю на кнопочку поряд зі словом “Монстриця“. Скоро-скоро перший том виходить українською, а я вже мрію про продовження.

Також можна було б проголосувати за комікс про юну відьмочку, комікс про любов до книжок та графічну версію “Оповіді служниці” (Етвуд-рік indeed).

Категорія “Поезія” – пропускаю

Категорія “Дебют (автора ГР)”

43521657

Книжкові таємниці та прекрасна епоха перемагають.

Також можна було б проголосувати за добірку янгадалтового фентезі.

Категорія “Найкращий (реалістичний) янг-адалт”

41154268

Багато хорошого чула про цей роман про старшокласницю з малою дитиною, бабусею та особливим талантом.

Також можна було б проголосувати за нову книжку Рути Шепетіс – тепер про Іспанію під владою Франко.

43220998._SY475_

Категорія “Фентезійний/фантастичний янг-адалт”

38237340

Цього року знову якесь страшенне збіговисько продовжень! Окей, голосуємо за продовження, якщо я вже його прочитала протягом двох тижнів від появи книжки. Це про недобрих ельфів, дівчинку-травматика та складне кохання з неслабим таким присмаком БДСМ.

Також можна було б проголосувати за історичний детектив з фентезійними елементами.

39863498

Категорія “Найкраща дитяча книжка”

34966859

Юн Ха Лі написав дитяче фентезі. На цьому можна закінчувати. Але це ще й фентезі з корейським міфологічним колоритом. Дуже хочу прочитати, сподіваюся, скоро зможу.

Категорія “Книжка-картинка” – пропускаю.

Ех. Тепер за кілька тижнів з’ясуємо, який відсоток моїх симпатій до фінішної прямої добіжить. Ставлю на Етвуд. З іншими, мабуть, без варіантів.


Проголосувати можна за оцим посиланням.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s