Коли я затівала свій маленький симпатичний флешмоб книжкових подорожей, то щиро вважала, що про нові успіхи розповідатиму щонайрідше кожні півроку. Ага. Якщо перші тридцять країн набралися більш-менш жваво, то далі почалися проблеми. І шостий десяток назбирувався майже 15 місяців. Зате пункти стають дедалі цікавішими.
Отакий вигляд мапа має на сьогодні:
Що ж додалося з минулого разу?
Австралія та Океанія:
- цього разу вже є чим похвалитися, бодай одненьким пунктом. Це у нас Самоа, і подарував його графічний роман про Роберта Льюїса Стівенсона.
Азія:
- Азії теж помітно покращало. На мапі з’явився Ліван (бо ще один графічний роман).
- і Туреччина – так, знову графічний роман.
- а ще Північна Корея, завдяки виданій минулоріч “Парідеґі“.
- і Малайзія – її не треба було довго чекати, бо минулого року одразу дві мої улюблені малазійські фентезістки видали по роману: отут пост про один, а отут – про другий.
Африка:
- теж більше не бідна родичка. Тут вдалося замалювати Джибуті (допомогли “Далекі обрії” Софії Яблонської, якими можна було б закрити чотири-п’ять пунктів одразу, але правила не дозволяють).
- а ще Марокко (ні, ще до Яблонської трапилася мені фантастика ближнього прицілу від Анналіз Ньюїц).
- та Єгипет – а тут уже можна подякувати Шеннон Чакраборті і її фентезі про девів (отут про книжку можна почитати).
Європа:
- а з Європою ніяк. Легкі варіанти вичерпалися, а зі складними – складно. Проте я вже знаю, що допоможе додати старенькій нових барв.
Південна Америка:
- це катастрофа. Я просто не знаю, що у мене з нею останніми роками трапилося.
Північна Америка:
- продовжую опрацьовувати Центральну Америку. Тепер є Гватемала (подякуємо Ісабель Альєнде за “Там, за зимою“)…
- та Панама (а тут вже пригодницький дитячий комікс від Гоуп Ларсон прислужився). Ксеню, час вирушати на Кариби, там ще багато цікавого є.
“Отаке”. І хотілося б сказати – невдовзі побачимося, але щось я трохи зневірилася. Хоча… Попереду стільки екзотики – якби ж лишень знайти книжки, що про цю екзотику розповідають.
NB: у челенджі #ЗКнижкоюНавколоСвіту “беруть участь” книжки, дія якої відбувається в певній країні чи на певній виокремленій території. Авторка чи автор не обов’язково мусять бути з тих країв. Якраз навпаки, оскільки основний фокус челенджу – це подорож, то й оповідачі-мандрівники усіляко вітаються.